Start po dalszą naukę

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Start po dalszą naukę

Poprzednia odsłona czempionatu odbyła się w połowie czerwca na słynnym torze Mugello Circuit w Toskanii. Zawodnicy teamu z Torunia zaprezentowali się w niej naprawdę dobrze.

Teraz czas na rywalizację w Misano, czyli na kolejnym obiekcie goszczącym uczestników motocyklowych mistrzostw świata, w tym cyklu World Superbike. Co ciekawe, jeden z jeźdźców AF Racing miał już okazję ścigać się w tym miejscu. Daniel Blin na torze imienia Marco Simoncelliego walczył o punkty mistrzostw globu World Supersport 300.

Obiekt nad Adriatykiem nie jest całkowicie obcy również drugiemu z reprezentantów toruńskiego temu, czyli Mateuszowi Hulewiczowi, który po poprzedniej rundzie odbył treningi w Misano. Szefostwo teamu, choć optymistycznie nastawione przed tym startem, to jednak nieco studzi nastroje związane z rezultatami obu swoich kierowców.

  • To inny tor niż w Mugello, o bardziej ciasnej konfiguracji, ale liczymy, że chłopacy również na nim dobrze się odnajdą, tym bardziej, że nie jest dla nich całkowicie obcy – mówi Dariusz Małkiewicz, menedżer AF Racing Ducati Toruń. – Nie jedziemy tam jednak walczyć o jakieś konkretne miejsca. W tym momencie nie chcemy tworzyć sobie żadnej presji związanej z wynikami, Nie zamierzamy przed tym startem kalkulować, spekulować, stwarzać oczekiwania. To dla nas kolejna runda do nauki i testów. Zbieramy niezwykle cenne dane, doświadczenie, poznajemy kolejne tory. Te rzeczy mają mocniej zaprocentować w następnym sezonie.

Z racji na panujące w tym okresie we Włoszech upały, runda w Misano odbędzie się w szczególnych warunkach. Będzie miała nocny charakter, czyli zawodnikom przyjdzie ścigać się przy sztucznym oświetleniu.

  • Sam jestem ciekawy, jak to wyjdzie – dodaje szef zespołu. – Już nie mogę się doczekać. To dla nas też pewnego rodzaju nowość i niewątpliwie kolejne cenne doświadczenie.

Główni Partnerzy zespołu to: AF Motors Ducati Toruń, Galliot GMD, BNP Paribas, Karomet, Gładki Trans, Stork i Ducati Polska, z kolei Partnerzy Techniczni to: Motul, Spider, Ohlins, Pirelli, Shoei, Loriz, Twins i Andreani Group. Wsparcia udzielają również: Leadertech, Rekbud i LKT „Wyczół” Gościeradz. Za obsługę medialną teamu odpowiada agencja Tomasz Niejadlik MEDIA. Patronaty medialne: Świat Motocykli, a także portale SieScigam.pl i JazdaMiejska.pl.

(materiał prasowy)

Tekst i fot.: AF Racing Ducati Toruń

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*