Škoda wciąż wstrzymuje produkcję rajdowej wersji Evo

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Škoda wciąż wstrzymuje produkcję rajdowej wersji Evo

Škoda Motorsport w 2021 r. poinformowała, że produkcja samochodów Škoda Fabia Rally2 Evo została wstrzymana. Jako główny powód wskazuje brak części do dalszej produkcji, a także motoryzacyjny kryzys, który wpłynął negatywnie na popyt w ich firmie. 

Powody wstrzymania produkcji 

Po wystosowaniu listu do „klientów, partnerów i przyjaciół” produkcja rajdowej Škody Fabii Rally2 Evo została oficjalnie wstrzymana. Jako powód firma podaje przede wszystkim globalny motoryzacyjny kryzys. Pandemia koronawirusa wpłynęła na dostawy, a przez ograniczenie napływu nowych części Škoda nie jest w stanie produkować kolejnych samochodów wyścigowych tej serii. 

Nie tylko Škoda Motosport miała problemy 

Globalny niedobór dostaw produktów, takich jak stal, półprzewodniki, aluminium czy elektronika, wpłynął nie tylko na Škodę, ale także na inne firmy z branży motoryzacyjnej. W sierpniu 2021 roku Hyundai Motosport miało opóźnienia w terminach zamówień.

Škoda Fabia od 2014 roku utrzymuje rangę jednego z najlepszych samochodów wyścigowych, szczególnie w specyfikacjach R5 i właśnie Rally2 evo.

Zdj. główne: Ivan Vranić/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*