Rajdowe imprezy w drugiej połowie 2021 roku w Polsce – to się odbędzie!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Rajdowe imprezy w drugiej połowie 2021 roku w Polsce – to się odbędzie!

Za nami rajdowe wydarzenia pierwszej części 2021 roku. To jednak nie koniec wrażeń, organizatorzy motoryzacyjnych wydarzeń przygotowali dla zawodników i miłośników sportowych wrażeń wiele ciekawych eventów, które dostarczą tak bardzo potrzebnej adrenaliny i poczucia rywalizacji.

Retro Carpathia

Już 3 lipca odbędzie się Rajd Retro Carpathia, II Eliminacja Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność oraz Runda Kwalifikacyjna FIA. Zawody odbędą się na drogach publicznych z zachowaniem przepisów ruchu drogowego, a rywalizacja będzie polegać na utrzymaniu stałej zadanej prędkości na całej długości przejazdu. Trasa liczy 335 km, z czego 205 z nich stanowi 13 prób regularności. Baza rajdu zlokalizowana będzie w Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale. Co ważne, w rajdzie mogą wziąć udział zarówno zrzeszeni członkowie Polskiego Związku Motorowego, jak i osoby nieposiadające aktualnej legitymacji członkowskiej. 

XXII Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych

Wydarzenie, na którym mile widziani są przede wszystkim posiadacze i sympatycy pojazdów zabytkowych, odbędzie się w dniach 22-25 lipca. Tegoroczna edycja będzie miała miejsce w okolicach Rzeszowa, z kolei bazą rajdu będzie 3-gwiazdkowy hotel Zimowit zlokalizowany w Rzeszowie przy ulicy al. Armii Krajowej 4B. Co ważne, klasyczne samochody będzie można podziwiać między innymi w Błażowej, Dydni, Dubiecku czy też na rzeszowskim rynku. Koszt uczestnictwa wynosi 1500 złotych dla załóg zrzeszonych w Polskim Związku Motorowym i 1650 złotych dla wszystkich innych chętnych. 

30. Rajd Rzeszowski

30. edycja to idealna okazja do uczczenia bogatej historii rzeszowskiego rajdu. Po raz pierwszy Rajd Rzeszowski odbył się 8 kwietnia 1978 roku w randze Mistrzostw Polski. Poprzez kolejne lata i dekady rzeszowskie wydarzenie podbiło serca nie tylko polskich, ale również zagranicznej czołówki zawodników. Załogi wystartują już 5 sierpnia.

24. Grand Prix Sopot-Gdynia

Tydzień później, bo już 13 sierpnia, odbędzie się 24. edycja Grand Prix Sopot-Gdynia. Warto zaznaczyć, że to jedno z bardziej nietypowych wydarzeń znajdującym się na motoryzacyjnym kalendarzu Polski. Trasą rajdu jest trzy kilometrowy odcinek charakteryzujący się różnicą wzniesień na poziomie 108 metrów. Wyścig ten wchodzi w skład Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Rajd Śląska 2021

Już 9 września wystartuje tegoroczna edycja Rajdu Śląska. To bez wątpienia najważniejsza impreza motoryzacyjna tej części Polski. Choć najmłodszy stażem, to niezmiernie istotny punkt w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na Śląsku odbędzie się szósta, przedostatnia runda serii, dlatego też możemy spodziewać się wielu emocji i zastrzyków adrenaliny. Będzie o co walczyć!

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*