Czym jest rallysprint? Ciekawe zawody odbywają się na polskich torach!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Czym jest rallysprint? Ciekawe zawody odbywają się na polskich torach!

Rallysprint Challenge to organizowana przez Automobilklub Bydgoszcz impreza motoryzacyjna dla amatorów ścigania i rajdów. W ubiegłym tygodniu (po pandemicznej przerwie) zawody odbyły się w Pile. Na czym polega rywalizacja w tej kategorii?

Zabawa polega na połączeniu klasycznych rajdów z wyścigami samochodowymi. Do rywalizacji przystępują lekko zmodyfikowane auta seryjne, albo innowacyjne produkcje właścicieli. Wszystko zależy od budżetu, inwencji i umiejętności kierowców-inżynierów. Do przeprowadzenia zawodów wykorzystywane są uliczki lotnisk lub tory wyścigowe.

Te są modyfikowane pod potrzeby rajdowo-wyścigowe. Ustawiane są przeszkody, wytyczane OSy, oraz szybkie punkty. Na torach pojawia się błoto, wytyczane są odcinki szutrowe czy hopki. Liczy się głównie czas przejazdu, w poszczególnych kategoriach.

W polskiej edycji podzielono uczestników na kolejne kategorie – od S1400 po S2800. Organizatorzy podkreślają, że rajd jest okazją do szkolenia umiejętności, zarówno w rajdach, jak i w klasycznych wyścigach torowych. Polecamy!

Tak wyglądąja przykładowe zawody Rallysprint!:

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*