Pakowanie paczek — co przyda się sklepom online?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Pakowanie paczek — co przyda się sklepom online?

Artykuł sponsorowany

Dobrze zapakowana paczka, to gwarancja bezpiecznego transportu przedmiotów. Prowadząc swój sklep online, musisz zwrócić na to szczególną uwagę. Zobacz, co przyda się do pakowania paczek. 

Skuteczne pakowanie towarów, czyli jak zabezpieczyć paczkę

Każdy klient zamawia towar i oczekuje, że dotrze ona do niego cały i w nienaruszonym stanie. Prowadząc swój biznes online, z pewnością zastanawiasz się jak prawidłowo zabezpieczyć paczkę. Nic w tym dziwnego, ponieważ podczas transportu twoją przesyłkę czeka wiele potencjalnych zagrożeń. Jednak na szczęście zadbanie o ubezpieczenie wysyłki oraz jej odpowiednie zapakowanie i wypełnienie, może zmniejszyć szanse na jej zniszczenie. Zobacz, jak najlepiej zabezpieczyć paczkę.

Dopasowany karton 

Przed wysyłką musisz wybrać odpowiedni karton. Szczególne znaczenie będzie mieć tutaj grubość opakowania oraz jego wielkość w stosunku do pakowanego produktu. Dzisiaj na rynku popularność zyskały wytrzymałe kartony z tektury falistej. Spełnią one twoje oczekiwania i dobrze posłużą przy przesyłce kurierskiej. Jeśli wysyłasz kruche przedmioty, pamiętaj o tym, aby zapewnić im w paczce około 5 centymetrów odległości od ścianek. Dzięki temu przedmiot nie będzie obijał się o ściany, gdy ktoś omyłkowo go opuści. Dodatkowo zwróć uwagę na to, że taśmy polipropylenowe sprawdzą się doskonale do zamknięcia paczki. 

Wypełnienie

Kolejną ważną kwestią jest to, co włożysz do środka przesyłki. Wypełnienie musi zapewnić produktom bezpieczeństwo, a jednocześnie mieć niewielki wpływ na środowisko. Zwróć uwagę na to, że inwestując w odpowiednie wypełnienie, inwestujesz także w swój wizerunek, ponieważ pokażesz swoim klientom, że twoje towary zawsze przychodzą w nienaruszonym stanie. Postawić możesz na folia stretch 3 kg, styropian oraz kawałki papieru. Dodatkowo zadbaj o doświadczenie klienta i upewnij się, że stosowane wypełnienie nie wydziela nieprzyjemnego zapachu. Nie możesz także zapomnieć o dodaniu paragonu do paczki. Do ich wystawienia potrzebna będzie ci rolka do kasy fiskalnej

Dodatkowe oznaczenia dla kuriera

Zabezpieczenie paczki nie kończy się tylko na opakowaniu, zwłaszcza jeśli wysyłasz kruche i delikatne przedmioty. W takiej sytuacji musisz zadbać o odpowiednie oznaczenie przesyłki zgodnie z zasadami panującymi w danej firmie kurierskiej. Na sposób traktowania paczki pozytywnie wpłynie naklejka informująca o kruchym towarze oraz ostrzeżenie przed opuszczeniem.

Fot: RoseBox/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*