Sukces polskich kierowców. Kajetanowicz i Szczepaniak wygrywają Rajd Turcji

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Sukces polskich kierowców. Kajetanowicz i Szczepaniak wygrywają Rajd Turcji

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak (Skoda Fabia Evo) wygrali Rajd Turcji w kategorii WRC3 i zajęli 7. miejsce w generalnej klasyfikacji. Kierowcy załogi Lotos Rally Team wyszła na prowadzenie już drugiego dnia rajdu. Poza samą wygraną w kategorii WRC 3, okazała się również jedną z najszybszych załóg w samochodach Rally 2.

Kajetanowicz i Szczepaniak już po raz drugi wygrali ten wyścig w Turcji. W tym sezonie jest on piątą rundą Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC). Pokonali oni między innymi Pontusa Tidemanda i Patrika Bartha – zwycięzców kategorii WRC 2. Siódme miejsce w generalce oznacza najlepszy wynik w ich dotychczasowej karierze.

Najtrudniejsza runda WRC, czyli Rajd Turcji, to bardzo wymagający wyścig i długie odcinki specjalne. Rozgrywają się one zazwyczaj w wysokich temperaturach. Walka toczy się więc nie tylko o najlepszy czas, ale również i o przetrwanie w kłębach piasku. Droga prowadzi bowiem przez mocno kamienistą trasę – każdy zakręt kryje niespodzianki. Koleiny i wielkie głazy, które potrafią przeszkodzić w dotarciu do mety, można spotkać co chwilę. Tutaj najważniejsze jest więc doświadczenie i perfekcyjna strategia. Praca zespołu Rally Team to kwintesencja najwyższego poziomu tego starcia. Kierowcy okazali się najlepsi aż na sześciu odcinkach specjalnych, tym samym lądując na podium 11 z 12 prób. Okazali się również lepsi od załóg fabrycznych.

Zrobiliśmy to, po raz drugi wygraliśmy Rajd Turcji! Po trudnym dla nas Rajdzie Estonii trzeba było się szybko pozbierać. Rajdy to impreza dla „dużych chłopców”, nie ma czasu na sentymenty. Triumfujemy w najtrudniejszych zawodach sezonu, to wielka duma. Mimo ekstremalnie trudnych warunków wszystko działało perfekcyjnie. Cały zespół spisał się świetnie i myślę, że powinniśmy być z siebie dumni. Dziękuję też RaceSeven, który przygotowuje nam samochód i wkłada w to mnóstwo serca. Pokazaliśmy, że Lotos Rally Team daje sobie radę w każdej sytuacji. To bardzo ważne, żeby po prostu pokonywać trudności, bez względu na to, jak duże są. Mam nadzieję, że przynosimy dumę Polakom, pokazując, że możemy walczyć i wygrywać z najlepszymi – wyznał Kajetanowicz po ciężkich zmaganiach.

Nieoficjalne wyniki wskazują, że Kajetanowicz i Szczepaniak awansowali aż o 10 pozycji w ogólnej klasyfikacji tego sezonu. Gwarantowałoby im to trzecie miejsce. Kolejne zmagania odbędą podczas Rajdu Sardynii, który odbędzie się już w dniach 8-11 października. W poprzednim sezonie Polacy zajęli tam drugie miejsce.

Najlepsi okazali się Elfyn Evans i Scott Martin z zespołu Toyota Gazoo Racing WRT. Odnieśli oni swoje drugie zwycięstwo podczas WRC. Najtrudniejszy odcinek specjalny podczas tegorocznych zmagań zadecydował o tym, która z załóg okazała się najlepsza w całkokształcie.  Odcinek o długości 38,15 kilometrów oes Çetibeli przysporzył załogom najwięcej trudności. Ogólne wyniki Rajdu Turcji 2020 w kategorii WRC 3 prezentują się następująco:

1. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) 2:55:38,2 s
2. Bulacia Wilkinson/Der Ohannesian (Boliwia/Argentyna, Citroën C3 R5) +2:10,9 s
3. Avci/Vatansever (Turcja, Citroën C3 R5) +7:15,6 s
4. Heller/Martí (Chile/Hiszpania, Ford Fiesta Rally2) +9:27,9 s
5. Cukurova/Akcay (Turcja, Škoda Fabia R5) +12:11,9 s
6. Solans/Barreiro (Hiszpania, Ford Fiesta Rally2) +18:40,0 s
7. Fernández/Garcia (Chile/Argentyna, Škoda Fabia Rally2 evo) +21:17,0 s
8. Pedro/Baldaccini (Włochy, Ford Fiesta Rally2) +22:55,0 s

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*