O tych rzeczach powinien pamiętać początkujący motocyklista wyczynowy

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
O tych rzeczach powinien pamiętać początkujący motocyklista wyczynowy

Artykuł sponsorowany

Adrenalina, mocny wiatr i duża prędkość – to zestaw doskonale znany każdemu motocykliście wyczynowemu. Każdy lubi od czasu do czasu poczuć na plecach dreszcz ekscytacji, żyć chociaż trochę ekstremalnie. Motocykliści mają w tej materii duże doświadczenie, jednak każdy kiedyś zaczynał swoją przygodę. Co musisz wiedzieć, jako początkujący motocyklista wyczynowy? Podpowiadamy!

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Brawura i umiłowanie adrenaliny są dla niektórych tak silne, że zapominają o bezpieczeństwie. Nawet ekstremalna jazda może być odpowiedzialna, musisz pamiętać o tym, że “żyje się tylko raz” ma podwójne znaczenie. Właśnie dlatego podczas jazdy i wykonywania trików musisz być odpowiednio ubrany. Kurtka z grubego i ciężkiego materiału ma za zadanie chronić Cię przed otarciami i amortyzować upadki. Jazda na motocyklu w t-shircie i dżinsach może skończyć się bardzo źle. Dlatego zanim zaczniesz swoją przygodę z wyczynową jazdą na motocyklu, koniecznie zaopatrz się w odpowiednie i specjalnie przeznaczone do tego ubrania. Specjalistyczne ciuchy do jazdy na motocyklu możesz kupić w sklepie internetowym dla miłośników dwóch kółek, Motoklan. Znajdziesz tam również kask do jazdy, bez którego nawet nie próbuj wsiadać na motor. Motocykliści są trzydzieści razy bardziej narażeni na utratę życia lub zdrowia w wyniku wypadku drogowego niż kierowcy samochodów. Dbaj o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, nie lekceważ środków bezpieczeństwa.

Ubezpieczenie motocyklu

Czy wiedziałeś, że motocykl, tak jak samochód, należy ubezpieczyć? Składka OC dla motocyklistów zazwyczaj jest wyższa niż ta, wyliczana dla kierowców. Dzieje się tak dlatego, że w statystykach niestety często potwierdza się stereotyp zbyt brawurowego motocyklisty ze skłonnościami do stłuczek i wypadków. Wyższa cena wynika też z większego ryzyka, jakie niesie za sobą jazda na jednośladzie. Firmy ubezpieczeniowe proponują jednak całkiem atrakcyjne pakiety ubezpieczenia, w których cena poszczególnych usług czy napraw jest niższa niż poza promocyjną ofertą. Wybór odpowiedniej ubezpieczalni spośród setek zajmujących się tym firm może być bardzo przytłaczające, a ilość ofert często utrudnia wybór tej najkorzystniejszej. W tej sytuacji z pomocą przychodzi kalkulator OC, który pozwoli Ci podjąć najlepszą i najbardziej dopasowaną do Twoich potrzeb ofertę ubezpieczenia, a przy okazji nie zbankrutować.

Opanowanie umiejętności do perfekcji

Kluczem do bezpieczeństwa, zwłaszcza przy jeździe wyczynowej, jest całkowite opanowanie potrzebnych do tego umiejętności. Zanim wjedziesz na swoją pierwszą rampę i wykonasz pierwsze salto, poćwicz jazdę pod okiem instruktora. Nawet jeśli posiadasz już prawo jazdy na motocykl, wykupienie dodatkowych godzin kursu pozwoli Ci poczuć się pewniej za kierownicą jednośladu i zadać instruktorowi pytania, które wcześniej nie przyszły Ci do głowy. Podstawą do osiągnięcia założonych celów i satysfakcji z kursu jest dobra szkoła jazdy Warszawa oferuje wiele miejsc, w tym placów manewrowych, gdzie możesz pod okiem instruktora jazdy poćwiczyć podstawowe manewry i triki. 

Wyczynowa jazda na motocyklu to niezwykle wciągające i angażujące hobby. Jest jednak również wymagające i niebezpieczne. Podczas jazdy i wykonywania trików zawsze pamiętaj o swoim bezpieczeństwie i zdrowym rozsądku. Z odpowiednim sprzętem oraz umiejętnościami, możesz z ogromną satysfakcją oddawać się swojej pasji. 

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*