Nadajnik radiowy – niezawodne zabezpieczenie do samochodu!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Nadajnik radiowy – niezawodne zabezpieczenie do samochodu!

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wśród zabezpieczeń antykradzieżowych do samochodów i innych pojazdów, tylko jedno wyróżnia się wysoką skutecznością oraz szybkością w odzyskiwaniu – nadajnik radiowy. Czym jest i jaka jest jego zasada działania? Który będzie najlepszy? W poniższym artykule odpowiemy na wszystkie pytania – zapraszamy do lektury!

Czym jest i jak działa nadajnik radiowy?

Nadajnik radiowy jest małym urządzeniem, które montuje się w aucie, aby zabezpieczyć je na wypadek kradzieży. Co ważne, pozostaje on w uśpieniu do momentu kradzieży – nie śledzi użytkownika, po prostu spokojnie czeka na moment, w którym będzie potrzebny. Warto dodać, że urządzenie jest instalowane w ukrytym miejscu tak, aby złodziej nie mógł go po prostu wyjąć bez rozbierania auta. Daje to większą pewność, że nie pozbędzie się go na miejscu kradzieży, a tym samym maksymalizuje szanse na odnalezienie pojazdu.

Do poprawnej obsługi nadajnika radiowego potrzebna jest również odpowiednia infrastruktura naziemna w postaci stacji nadawczo-odbiorczych. W przypadku nadajników montowanych jako zabezpieczenie przed kradzieżą samochodu dobrze, aby obejmowały bardzo duży obszar – kraj, a nawet kontynent. Tylko taki zabieg da pewność, że trop się nie urwie podczas poszukiwań.

Jeśli już przy poszukiwaniach jesteśmy – ciekawym aspektem jest działanie nadajnika radiowego, gdy pojazd faktycznie zostanie skradziony. Po otrzymaniu zgłoszenia zostaje on uruchamiany, a na ulice wyjeżdżają specjalne wozy, które namierzają auto po sygnale radiowym. Dzięki utajnionej częstotliwości nie da się go zniwelować, jest więc niemalże pewnym zabezpieczeniem auta.

Odporność nadajnika radiowego na złodziei

Oczywiście tam gdzie zabezpieczenia, nie może obyć się bez prób jego złamania. Dobrą wiadomością jest fakt, że od ponad 30 lat żadnemu złodziejowi nie udało się oszukać nadajnika radiowego. Nawet użycie popularnej wśród rabusiów zagłuszarki nic nie da – choć świetnie sprawdza się w przypadku lokalizatorów GPS, sygnał radiowy jest na nie odporny.

Dopóki złodziej nie rozbierze auta na najmniejsze części nie będzie miał szansy na odnalezienia nadajnika radiowego. A taka operacja wymaga zazwyczaj dużo czasu, podczas którego ekipa poszukiwawcza wraz z policją są w stanie namierzyć auto.

IKOL SVR – poznaj 4 wersje zabezpieczenia do samochodu!

Zabezpieczeniem antykradzieżowym opartym na nadajnikach radiowych jest IKOL SVR – system od firmy IKOL, która od lat jest pionierem w kwestii ochrony pojazdów. Rozwiązanie jest tam dostępne w 4 różnych wersjach – każda kolejna została wzbogacona o dodatek, który jeszcze bardziej uściśla kontrolę nad autem.

Warianty IKOL SVR to:

  • Standard – obejmujący montaż nadajnika radiowego, który zostanie uruchomiony oraz zlokalizowany w przypadku kradzieży.
  • Alarm – w którym za pomocą zintegrowanej aplikacji mobilnej można ustawić alarm, który powiadomi o nieautoryzowanym ruchu pojazdu lub odholowaniu. Powiadomienie przychodzi kanałem wybranym przez użytkownika – SMS-em, e-mailem lub w aplikacji.
  • Sky – wzbogaconym o moduł GPS, dzięki któremu można monitorować różne parametry w aucie: bieżącą i przeszłą lokalizację, prędkość, sposób użytkowania pojazdu i wiele więcej.
  • Dashcam – który poza wcześniej wymienionymi opcjami posiada kamerę samochodową nagrywającą kokpit pojazdu oraz widok przez przednią szybę. Dodatkowo posiada takie opcje jak transmisja na żywo z wybranej kamery, zapętlone nagrywanie, automatyczne zapisywanie nagrań z niebezpiecznych zdarzeń i wiele więcej.

Każda z wersji doskonale chroni auto o czym świadczy skuteczność systemu opiewająca na 98%. Auta udaje się odzyskać nawet w 24 godziny, co oszczędza użytkownikowi wiele stresu – w końcu niepewność, czy odzyska się własność o wartości często kilkuset tysięcy złotych, może przyprawić o siwe włosy.

Aby poznać pełnię możliwości nadajników radiowych z IKOL SVR, serdecznie zapraszamy na stronę ikol.pl – tam znajduje się pełna oferta.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*