Jakie tanie opony letnie wybrać? Podpowiadamy!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie tanie opony letnie wybrać? Podpowiadamy!

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Lato za pasem? Czas na złożenie zamówienia na opony przystosowane do tego sezonu. Mimo że warunki drogowe będą lepsze niż zimą, nie można bagatelizować kwestii bezpieczeństwa. Warto sięgnąć po dobre ogumienie znanego producenta. Na co postawić, jeśli Twój budżet jest mocno ograniczony? Przedstawiamy trzy propozycje, wszystkie polskich marek!

Kormoran Ultra High Performance – dlaczego właśnie ten model?

Letnie opony marki Kormoran Ultra High Performance to ponadprzeciętne właściwości, gdy mówimy o ogumieniu klasy ekonomicznej. Nawet przy dynamicznej jeździe bezbłędnie dają sobie radę z utrzymaniem trakcji. Zostały stworzone w celu zapewnienia jak najlepszej przyczepności na suchej nawierzchni, bezproblemowego pokonywania zakrętów, a także radzenia sobie w trudnych sytuacjach, gdy asfalt nie jest w optymalnym stanie. To model, który został zaprogramowany na bezpieczeństwo, a wszystko to dla kierowców, którzy nie dysponują dużym budżetem.

Ultra High Performance jak na model z klasy ekonomicznej prezentował się w testach bardzo dobrze. Wskazuje na to efektywność paliwowa w klasie C, co mogłoby wskazywać na ogumienie segmentu średniego. Nie inaczej jest w przypadku drogi hamowania na mokrej nawierzchni, gdzie projekt marki Kormoran również został przypisany do klasy C. Jedynym mankamentem dla kierowcy może być hałas, bo prezentowany egzemplarz wytwarza podczas pracy 72 decybele, można to porównać do modeli zimowych.

Kormoran Road Performance – tworzone przy współpracy z Michelin

Tym razem model Road Performance tego samego producenta. Zaliczany oczywiście do ekonomicznego segmentu został świetnie wyważony w kwestii jakość/cena. Kupując tę oponę, otrzymujesz niedrogi, a naprawdę dobrze radzący sobie w trakcie jazdy produkt. Poradzi sobie podczas intensywnych opadów deszczu, dzięki zaawansowanej budowie bieżnika – ogumienie szybko odprowadza wodę i minimalizuje ryzyko poślizgu.

Co ważne, Kormoran Road Performance radzi sobie również na suchej nawierzchni, mieszanka krzemionkowa zastosowana w tej odsłonie powoduje, że ogumienie nie traci swojej elastyczności bez względu na prędkość. Z tym modelem możesz rozkoszować się jazdą zarówno po mieście, jak i poza nim. W hurtowni Miwan kupisz tanio opony, o których piszemy, nie czekaj, sprawdź to jeszcze dziś.

Dębica Presto UHP2 – dobry wybór w rozsądnej cenie

Kolejny polski producent to Dębica, na pewno bardziej znany od marki Kormoran, współpracujący ściśle z koncernem Goodyear. Tym razem chcemy zaprezentować Ci model Presto UHP2, który według nas jest godnym uwagi wyborem w rozsądnej cenie. Przystosowany do aut o większej mocy silnika, bezpieczny, zapewniający efektywną przyczepność na suchej nawierzchni i bardzo dobrze radzący sobie podczas jazdy po mokrej.

Za sprawą licznych nacięć, rowków i lameli minimalizuje ryzyko wpadnięcia w poślizg. To model z aspiracjami, bo w testach na mokrej nawierzchni jego droga hamowania była na tyle krótka, że Presto UHP2 znalazł się w klasie B. Nieco gorzej wypada w przypadku efektywności paliwowej, mimo wszystko bez dwóch zdań można polecić ten model.

zdj. główne: materiał od klienta

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*