Jak dobrać felgi do opon aut sportowych?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak dobrać felgi do opon aut sportowych?

Artykuł sponsorowany

Zanim pozbędziesz się tych zwykłych kół i uderzysz w niektóre niestandardowe rolki, poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się, jaki rozmiar będzie najlepszy dla twojego pojazdu. Gdy już wiesz, jakiego rozmiaru potrzebujesz, możesz skupić się na zabawnych rzeczach, takich jak wybór materiału, koloru, projektu i wykończenia.

Ogranicz wyszukiwanie do kół o odpowiednim rozmiarze. Po wykonaniu wszystkich głównych pomiarów powinieneś mieć lepsze wyobrażenie o tym, jaki rozmiar felg będzie najlepiej pasował do Twojego pojazdu. Pamiętaj o tych pomiarach podczas porównywania różnych modeli. Pomogą ci znacznie zawęzić opcje, co z kolei sprawi, że proces selekcji będzie znacznie łatwiejszy.

Materiał

Aluminium

Wybierz felgi aluminiowe, aby uzyskać dobrą równowagę między modą a funkcjonalnością. Obecnie większość felg na rynku wtórnym jest odlewana ze stopów wykonanych z metali takich jak aluminium, magnez czy nikiel. Alufelgi są mocne i lekkie oraz wyjątkowo dobrze wytrzymują ciepło. Mają również najbardziej estetyczny wygląd, ponieważ pozwalają na większą różnorodność wzorów. Inne zalety felg aluminiowych obejmują ulepszone hamowanie, odporność na rdzę i korozję, lepszą oszczędność paliwa i dłuższą ogólną żywotność opon.

Felgi aluminiowe generalnie kosztują nieco więcej niż felgi stalowe. Mimo to będą tego warte, jeśli szukasz najlepszego możliwego kompromisu między stylem, wydajnością, przebiegiem i ceną.

Stal

Wybierz felgi stalowe, dostępne we France Auto, jeśli ponad wszystko cenisz osiągi. Dzięki solidnej, spawanej konstrukcji felgi stalowe są bardziej wytrzymałe niż felgi aluminiowe. Ich dodatkowa waga i zdolność wytrzymywania uderzeń może być dużym plusem, jeśli w miejscu zamieszkania jest szczególnie zimno lub jeśli dużo jeździsz w trudnych warunkach drogowych. Ta sama konstrukcja, dzięki której stalowe koła są tak wytrzymałe, ułatwia ich czyszczenie, konserwację i naprawę. 

Jedną z wad stalowych felg jest to, że nie występują one w tak wielu różnych wzorach, jak felgi aluminiowe, ponieważ sposób ich wytwarzania nie pozwala na tak wyszukane formowanie.

Kolorowe felgi

Wybierz kolorowe felgi, jeśli chcesz dodać swojemu pojazdowi charakteru. Dopasowanie kół do podstawowego odcienia lakieru jest zawsze bezpiecznym rozwiązaniem, chociaż możesz również połączyć dwa uzupełniające się odcienie, takie jak niebieski i żółty lub zielony i fioletowy, jeśli chcesz je ze sobą mieszać. Inną popularną opcją jest wybranie felg, które łączą się z innymi akcentami, które może mieć Twój pojazd, takimi jak paski wyścigowe, naklejki lub kontrastowa farba. Kolor felg jest w dużej mierze kwestią preferencji, więc nie bój się bawić różnymi kombinacjami.

Właściwe felgi mogą naprawdę połączyć wiele cech Twojego samochodu, ale niewłaściwe mogą okazać się tandetne i nieatrakcyjne. Na przykład felgi, które są w jednym kolorze, mogą być nieco większe w połączeniu z żywym lakierem w tym samym odcieniu.

Wykończenie

Wybierz wykończenie, które działa z pozostałymi dostosowaniami. Felgi są również dostępne w kilku różnych wykończeniach. Należą do nich powlekane proszkowo, lakierowane, powlekane bezbarwnie, gołe polerowane i chromowane, aby uzyskać czysty, przyciągający wzrok błysk. Różne wykończenia mają różną ilość wymaganego utrzymania i poziomy ochrony przed żywiołami. Ponownie, ta decyzja sprowadza się głównie do tego, co lubisz.

Oprócz samego wykończenia będziesz mieć do wyboru kilka poziomów połysku. Matowe felgi mają płaski, subtelny wygląd i są niemal bez połysku, podczas gdy satyna i połysk zapewniają o kilka stopni więcej jasności, a koła lustrzane są wystarczająco odblaskowe, aby zobaczyć siebie.

Upewnij się, że kupujesz w ramach swojego budżetu. Zanim zbytnio się podekscytujesz konkretnym zestawem felg, zastanów się, ile realistycznie musisz wydać. Te liczby będą rosły tylko wtedy, gdy zaczniesz patrzeć na projekty i funkcje z wyższej półki lub w pełni niestandardowe.

Im więcej dzwonków i gwizdków wybierzesz, tym więcej pieniędzy możesz spodziewać się, że spadniesz na uaktualnienie, gdy wszystko zostanie powiedziane i zrobione. Jeśli planujesz założyć felgi przez profesjonalistę, przygotuj się na dodatkowe nakłady na felgę, aby pokryć koszty instalacji.

Jeśli nadal nie wiesz, jakiego rozmiaru felgi potrzebujesz, porozmawiaj o tym z wykwalifikowanym specjalistą od kół i opon.

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*