Ferrari pozbawi Kubicę szansy na powrót do Formuły 1?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Ferrari pozbawi Kubicę szansy na powrót do Formuły 1?

Nadzieje polskich kibiców na powrót rodaka do stawki królowej motorsportu mogły właśnie spaść do zera. Przyczyna? Angaż 22-letniego Brytyjczyka w roli drugiego rezerwowego. Czy to na pewno poważny powód do obaw?

Robert Kubica, z racji pełnienia roli kierowcy rezerwowego, łączy inne serie wyścigów z obowiązkami w Formule 1. Nie ma w tym nic dziwnego – każdy z nas o tym wiedział. Niemniej jednak, w ciągu ostatnich kilku dni sprawa się skomplikowała. Alfa Romeo Racing zaangażowało 22-letniego kierowcę obecnie startującego w F2, który miałby pełnić rolę drugiego rezerwowego pod nieobecność Kubicy. Oficjalny powód wydaje się dość niedorzeczny za sprawą tego, że obowiązki Roberta w F1 zawsze były priorytetem dla Polaka.

Za niejednoznaczną decyzją stoi również fakt zagwarantowania 22-letniemu Collumowi Ilottowi startów w ramach piątkowych przejazdów testowych w Formule 1. Podobne kroki nie miałyby miejsca, gdyby nie ambitniejsze plany włoskiego zespołu. Wygląda na to, że włosi zadecydowali o przyszłości zespołu i nie ma w nim Polaka.

(Fot. materiały prasowe Alfa Romeo Racing ORLEN)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*