Cena polisy – sprawdź w kalkulatorze

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Cena polisy – sprawdź w kalkulatorze

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Ubezpiecznie OC to obowiązek, który ustawa nakłada na każdego właściciela pojazdu i to właśnie do niego jest przypisana. Tak więc jeżeli kierowca posiada więcej niż jeden pojazd musi wykupić ubezpieczenie na każdy z nich. Cena nie jest regulowana przez ustawę, więc końcowy koszt ubezpieczenia samochodu może się znacznie różnić w przypadku porównania kilku firm. Spowodowane jest to tym, że agencje ubezpieczeniowe mogą dowolnie regulować cenę oc, gdyż ustawa nie przewiduje żadnej maksymalnej ani minimalnej granicy. Dlatego warto porównać oferty kilku różnych firm, gdyż może okazać się, że sumy ubezpieczenia różnią się nawet o kilkaset złotych. 

Od czego zależy cena?

Na cenę ma wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest także to, kto wykupuje polisę oc, a dokładniej w jakim wieku się znajduje. Młodzi, niedoświadczeni kierowcy są w nienajlepszej sytuacji. Średnia cena OC dla tej grupy jest kilkukrotnie wyższa niż dla doświadczonych kierowców. Kolejnym czynnikiem jest bezszkodowa jazda. Kilka lat wstecz bez wypadku czy zdarzenia drogowego sprawia, że polisa jest niższa.

Cena polisy – sprawdź w kalkulatorze

Kalkulator OC to proste narzędzie, które pozwala nam na porównanie jednocześnie ofert kilku a nawet kilkunastu firm i to bez wychodzenia z domu. Dawniej popularne było korzystanie z pomocy agenta ubezpieczeń, który przeprowadzał takie porównanie za nas, jednak teraz możemy zrobić to bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić formularz, gdzie należy podać dane dotyczące zarówno przedmiotu ubezpieczenia jak i kierowcy, a kalkulator pokaże nam oferty ubezpieczeń (OC AC assistance NNW). Nie musimy uzupełniać tych samych danych na różnych stronach ubezpieczycieli, ani dzwonić i oczekiwać na infolinii na wyliczenie składki. Takie proste zestawienie pozwoli nam wybrać najbardziej korzystną polisę. Wybór jest prosty – zakres samego ubezpieczenia OC jest zawsze taki sam, więc wybierzmy najtańszą opcję. Warto zastanowić się czy przydadzą nam się dodatkowe udogodnienia jak ubezpieczenie assistance, które w przypadku wypadku może okazać się sporą oszczędnością.

Ubezpieczenie OC bez wychodzenia z domu

Wybór najbardziej korzystnej opcji to dopiero początek korzyści. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość jego zakupu bezpośrednio ze strony. Kalkulator OC skonfigurowany jest z systemem płatności, dzięki czemu nie musimy dodatkowo wpisywać danych do przelewu i możemy uniknąć pomyłki. Kolejną płynącą z tego korzyścią jest to, że praktycznie od razu otrzymujemy potwierdzenie opłacenia, a ubezpieczenie w ciągu kilku minut ląduje na naszej skrzynce email. 

Najtańsze OC przez internet – czy to bezpieczne?

Podawanie danych podczas wypełniania formularzu ubezpieczeniowego może budzić wątpliwości. Nie warto jednak pokusić się o wpisanie nieprawdziwych danych, gdyż wyliczona w ten sposób oferta może być nieprecyzyjna. Dodatkowo jeżeli podamy fałszywe dane, nie będziemy mieli możliwości wykupienia ubezpieczenia, jeżeli znajdziemy najlepszą opcję. Nie ma jednak obawy, że dane zostaną wykorzystane w niewłaściwy sposób. Kalkulatory online są całkowicie bezpieczne i zawierają specjalne zabezpieczenia jak protokół SSL, który chroni wpisywane dane.

Pomoc fachowego doradcy

Jeżeli posiadamy jakiekolwiek wątpliwości podczas wypełniania formularza lub potrzebujemy pomocy i informacji na temat poszczególnych opcji dodatkowych. Warto skorzystać z tej opcji jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości. Wystarczy, że wyrazimy chęć kontaktu, a przedstawiciel firmy się z nami skontaktuje. Skorzystanie z porady jak i wypełnienie danych do Kalkulator OC online – http://kalkulatoroc.org.pl nie jest wiążące, więc nie mamy obowiązku wykupować wyliczonej polisy, jednak często okazuje się, że to właśnie jest najtańsza opcja.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*