AC i OC dla BMW – co należy wiedzieć?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
AC i OC dla BMW – co należy wiedzieć?

Artykuł sponsorowany

Posiadasz samochód marki BMW, musisz być przygotowany na dość wysokie składki polisy OC. Obowiązkowe ubezpieczenie w przypadku modeli niemieckiego producenta jest jednym z najdroższych spośród samochodów segmentu premium. To jednak nie zmienia faktu, że pojazdy od BMW z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Znakomite osiągi i rasowy wygląd to coś, co w szczególności przemawia za ich wyborem. Podczas poszukiwania ubezpieczenia OC dla takiego samochodu, warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń, dzięki której będziemy mieć szansę znalezienia najlepszej oferty.

Dlaczego ubezpieczenie dla BMW jest takie drogie?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego ubezpieczenie dla BMW jest droższe niż w przypadku innych samochodów. Wiąże się to z tym, że samochody od niemieckiego producenta uchodzą za bardzo atrakcyjne wśród wielu młodych kierowców, którzy często je wybierają jako swój pierwszy pojazd. Warto pamiętać, że takie osoby nie mają jeszcze odpowiedniego doświadczenia na drodze, co diametralnie zwiększa ryzyko wypadku czy nawet drobnej stłuczki.

Czy da się tanio ubezpieczyć BMW?

Każdej osobie poszukującej firmy ubezpieczeniowej, zależy na tym, aby składki polisy były jak najmniejsze. Jednak w przypadku samochodów BMW mało kto w ogóle wierzy, że da się je tanio ubezpieczyć. Na szczęście, korzystając ze sprawdzonej i niezawodnej porównywarki ubezpieczeń, jak najbardziej jest to możliwe. Wystarczy wejść na stronę https://najtaniejuagenta.pl/marka-bmw/ i wypełnić formularz, dzięki temu będzie można porównać oferty OC/AC w aż kilkunastu towarzystwach. To ogromna wygoda i gwarancja znalezienia odpowiedniej agencji.

Jakie są średnie ceny OC za model BMW?

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za samochód marki BMW to często wydatek rzędu 900–1000 złotych. Jest to znacznie więcej niż w przypadku innych pojazdów, ale jak już wcześniej wspomniano, tak wysoka cena związana jest ze zwiększonym zainteresowaniem tą marką wśród młodych i niedoświadczonych kierowców. Należy jednak pamiętać, że ostateczna cena polisy w głównej mierze zależy od: konkretnego modelu pojazdu, wieku kierowcy, czasu posiadania prawa jazdy oraz roku produkcji samochodu. Chcąc wiedzieć, ile trzeba będzie zapłacić za ubezpieczenie, warto wejść na stronę https://najtaniejuagenta.pl/marki-aut/ i obliczyć stawkę.

Co wpływa na wysokość składki ubezpieczenia OC i AC?

Wiele osób zastanawia się, z czego wynikają różnice w wysokości składki ubezpieczeniowej OC i AC. Można to zauważyć, choćby korzystając z kalkulatora ubezpieczeń. Wystarczy wpisać dwa różne parametry, a wysokość polisy na pewno ulegnie zmianie. Różnice te wynikają z algorytmu, wykorzystywanego przez towarzystwa ubezpieczeniowe do obliczenia adekwatnej składki. Wśród czynników, które najczęściej są brane pod uwagę w takim algorytmie, znajdują się wiek kierowcy i czas posiadania prawa jazdy, miejsce zamieszkania, stan cywilny i dzietność, historia ubezpieczeniowa, rok produkcji pojazdu, przebieg pojazdu i pojemność silnika.

Fot.: Jon Koop/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*