Wyścigi motocyklowe w trudnym terenie – gdzie najlepiej wystartować?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Wyścigi motocyklowe w trudnym terenie – gdzie najlepiej wystartować?

Polska w wyścigach motocyklowych ma naprawdę spore dziedzictwo. Nic więc dziwnego, iż serie Mistrzostw Polski cieszą się sporym zainteresowaniem zawodników. Gdzie jednak najlepiej jest startować?

Zawody rozsiane po całym kraju

Co prawda w naszym kraju można znaleźć ośrodki, w których występuje więcej motocyklowych tras motocrossowych i enduro, jednakże w każdym rejonie naszego kraju natrafimy na mniej lub bardziej oficjalne ścieżki, na których odbywają się zawody. Szczególnie widać to po kalendarium Mistrzostw Polski i Pucharu Polski pod patronatem Polskiego Związku Motorowego.

W zawodach rangi mistrzowskiej możemy na przykład znaleźć zawody w Trójmieście, na Dolnym Śląsku, Warmii i Mazurach, Podlasiu, a także w centralnej części Polski w rejonach Warszawy. Trasy mogą się rzecz jasna różnić charakterystyką oraz ukształtowaniem terenu, lecz jeżeli mówimy o sztucznie zbudowanych arenach, lokalizacja nie robi większej różnicy.

Polskie góry – serce motocyklowego szaleństwa

Choć w każdym zakątku kraju nad Wisłą możemy znaleźć trasy motocyklowe, tak w pewnych rejonach jesteśmy w stanie spotkać ich większe zagęszczenie. Raczej nie powinno nikogo dziwić, że ogrom szlaków znajduje się na południu Polski, w szczególności w górach. Rejony Bielsko-Białej, Żywca i Wisły wydają się być prawdziwym rajem dla osób poszukujących wrażeń na dwóch kółkach.

Uznane trasy znajdują się również w okolicach Babiej Góry oraz Zakopanego. Również w Sudetach kierowcy mogą znaleźć coś dla siebie. W szczególności tyczy się to Kotliny Kłodzkiej oraz obszarów wokół Jeleniej Góry. Nie można również zapomnieć o Bieszczadach – trasy w okolicach granicy polsko-ukraińskiej zapierają dech w piersiach.

Stolica również daje radę?

Zaskoczeniem dla niektórych osób może być fakt, iż w okolicach Warszawy znajduje się wiele naprawdę świetnych i wymagających tras motocyklowych. Różnią się one znacznie długością i stopniem trudności. Spore zagęszczenie szlaków motocrossowych występuje w okolicach Legionowa i Żyrardowa. 

Niezłe trasy można też znaleźć w trochę większej odległości od aglomeracji, na przykład w pobliżu Warki czy Mińska Mazowieckiego. Można również wspomnieć o Siedlcach czy Łukowie.

Nietypowe miejsca, gdzie znajdziesz wiele tras!

Nie spodziewaliście się zapewne tego, że wiele cenionych dróg idealnych dla motocykli cross country lub konstrukcji motocrossowych znajduje się w rejonach Lublina. Lubelszczyzna ma do zaoferowania sporo szlaków nie tylko w pobliżu stolicy rejonu, ale także na Roztoczu, w bliskim sąsiedztwie granicy z Ukrainą.

Na małą ilość tras z pewnością nie mogą również narzekać mieszkańcy okolic Okręgu Miedziowego. Między Głogowem a Legnicą występują świetne warunki dla fanów jazdy motocyklem po trudnym terenie ze względu na wiele zmian pokopalnianych i rozbudowaną infrastrukturę. Dzięki temu ustanowiono tu szereg dających sporą satysfakcję tras idealnych zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych kierowców.

zdj. główne: Alina Rubo/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*