Pełne zwrotów akcji wrześniowe rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Pełne zwrotów akcji wrześniowe rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski

Szalony wyścig Endurance i niezwykle zacięta rywalizacja sprinterska były nie lada gratką dla kibiców tego unikatowego widowiska. Na ostateczne rozstrzygnięcie w walce o Mistrzostwo Polski przyjdzie nam poczekać do ostatniego weekendu wyścigowego.

Siwy dym

Niemal 130 pojazdów rozegrało rundy WSMP przez trzy słoneczne, wrześniowe dni. Niemałą atrakcją był gościnny występ serii Haigo ADAC Historic Cup. Bezwątpienia, najwięcej adrenaliny dostarczył kibicom wyścig Endurance. Dwugodzinna rywalizacja stała się swoistą wizytówką Toru Poznań. W obecnym sezonie w tym właśnie wyścigu regularnie startuje 20 załóg, a we wrześniu na linię startową zameldowały się aż 23 duety.

Liczne kraksy i awarie na torze sprawiły, że samochód bezpieczeństwa wyjechał na asfalt aż cztery razy. To wszystko sprawiło, że wyścig roztrzygnął się dopiero w ostatnich minutach – co bez wątpienia wpłyneło bardzo pozytywnie na poziom widowiska.

Drugie zwycięstwo w karierze podczas wrześniowej rundy WSMP przypadło duetowi Błazek-Lisowski (Porsche 911 GT3 Cup), na drugim miejscu zameldował się duet Rdest-Szymański (Porsche 911 GT3 Cup), a trzecią lokatę zajęli Lewandowski-Miękoś w Lamborghini Huracan.

(fot. unsplash.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*