Najpiękniejsze trasy na Mazurach – tam warto jechać!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Najpiękniejsze trasy na Mazurach – tam warto jechać!

Mazury to jedno z najchętniej wybieranych miejsc w Polsce na wakacyjny urlop i nie tylko. Czy naprawdę warto tam jechać? Oto najpiękniejsze trasy turystyczne, którym nie sposób się oprzeć.

Dlaczego warto jechać na Mazury?

Mazury to wyjątkowy region Polski, który niemal o każdej porze roku przyciąga całą masę turystów. Wyróżnia się przede wszystkim pięknymi jeziorami, wspaniałą przyrodą i wieloma odosobnionymi miejscami, w których można zaznać chwili spokoju. Nie brakuje także zabytków oraz wydarzeń kulturalnych.

Mazury są również przyjazne dla miłośników sportów motorowych. Prezentujemy najciekawsze trasy na Mazurach, które z pewnością przypadną do gustu każdemu zmotoryzowanemu turyście.

Szlak Kopernikowski

Szlak Kopernikowski to numer jeden, jeśli chodzi o trasy dla miłośników motoryzacyjnych aktywności. Szlak wiedzie przez takie miasta jak m.in. Elbląg, Frombork, Dobre Miasto, Olsztyn, Lubawę, a cała tasy liczy aż 300 kilometrów. Bez względu na to, gdzie rozpocznie się wasza podróż, możecie być przygotowani na wiele wspaniałych widoków, obiektów i zabytków. 

Szlak Kopernikowski, jak sama nazwa wskazuje, wiedzie przez miejsca, z którymi związany był wielki polski astronom – Mikołaj Kopernik. Podążając jego śladami, będzie można natrafić na wiele wspaniałych kościołów, zamków, pomników, a także poświęconych mu ekspozycji muzealnych i innych obiektów kultury.

Szlak Kanału Elbląskiego

Szlak Kanału Elbląskiego to świetna propozycja dla wszystkich zainteresowanych hydrotechniką, lecz nie tylko. Decydując się na tę trasę, będzie można udać się na rejs po jedynym na świecie działającym systemie pochylni! Na szlaku Elbląskim nie sposób się nudzić. Na każdego czeka tam masa atrakcji, takich jak m.in. liczne urządzenia hydrotechniczne, spektakularne budowle i zapierające dech w piersiach konstrukcje. Każdy, kto jest fanem nauki i nowych wrażeń, koniecznie powinien się tam wybrać. 

Szlak Kanału Elbląskiego ciągnie się od Elbląga do Iławy i liczy prawie 280 kilometrów. Każdy miłośnik czterech kółek będzie czuł się na nim jak ryba w wodzie. Trasa prowadzi przez wiele pięknych i niezwykle interesujących miejsc, a wśród miast, które można zobaczyć, są m.in. Miłomłyn, Zielona Ostróda, Mała Ruś, Pasłęk czy Susz. 

Regionalny Szlak Wyznań

Mazurskie tereny niegdyś zamieszkiwane były przez przedstawicieli różnych wyznań. Stanowiły one schronienie dla ludzi doświadczających prześladowań religijnych.

Regionalny Szlak Wyznań obejmuje dwie trasy samochodowe. Trasa pierwsza prowadzi od Mrągowa przez takie miejscowości jak m.in. Ukta, Wojnowo, Wejsuny, Pisz, Olszewo, Mikołajki czy Baranowo i liczy łącznie aż 163 kilometry. Podczas przejazdów można napotkać wiele interesujących obiektów sakralnych, takich jak np. cerkiew prawosławna w Mrągowie, neogotycki kościół w Ukcie, czy klasztor w Wojnowie.
Trasa druga ciągnie się od Mrągowa przez m.in. Wilkowo, Świętą Lipkę, Kętrzyn, Starą Różankę, Drogosze, Kosakowo, Leśniewo, Węgorzewo, Giżycko, Miłki i Starą Rudówkę. Trasa ta jest jeszcze dłuższa niż pierwsza – liczy aż 235 kilometrów. Wśród obiektów, przy których naprawdę warto się zatrzymać, znajduje się m.in. Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa z cmentarzem w Wilkowie, barokowy zespół klasztorny w Świętej Lipce oraz cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej w Kętrzynie.

Zdj. główne: Robert Noreiko/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*