Jakim pojazdem do ślubu? Najciekawsze propozycje

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 6 min. aby przeczytać ten wpis
Jakim pojazdem do ślubu? Najciekawsze propozycje

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ślub to niewątpliwie ważne wydarzenie, które na długo zostanie w pamięci Pary Młodej. Jedną z decyzji, którą trzeba będzie podjąć, przed tym ważnym dniem jest to, jakim samochodem pojechać do ślubu. Okazuje się, że możliwości może być sporo.

Nowoczesny samochód, może zabytkowe auto, bądź luksusowa limuzyna? Jaki samochód ślubny wybrać? Możesz dowiedzieć się tego, czytając ten poradnik!

Samochód ślubny

Wybór ślubnego środka transportu dla niektórych może być całkiem prosty, a dla innych nie do końca. Jedną z możliwości

Sytuację ułatwiają wypożyczalnie, które w swojej ofercie posiadają wiele różnych pojazdów. Wypożyczenie luksusowego samochodu do ślubu, nie będzie więc stanowiło problemu. Wybór jednak może być podyktowany wieloma rzeczami.

Pierwszą ważną kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę wybierając samochód do ślubu, są oczywiście upodobania Pary Młodej. Z całą pewnością od tego również uzależniony będzie cały styl wesela. Dlatego jeżeli np. uroczystość odbywa się w stylu retro, samochód zabytkowy może być idealnym wyborem itd.

samochód zabytkowy do ślubu

Samochody do ślubu – zabytkowe auta vs. nowoczesne

Auta zabytkowe

Pojazdy zabytkowe idealnie sprawdzą się jeżeli cała uroczystość zostanie utrzymana w stylu retro. Przykładem może być wybór motywu filmowego z lat 60′. Wtedy, dobrze sprawdzi się np. Ford Mustang, który został zaprezentowany w 1964 roku. Oczywiście to nie warunek, gdyż istnieje wiele innych ciekawych modeli z podobnego okresu, np. Chevrolet Corvette, Dodge Charger, VW Garbus, wiele Mercedesów, Jaguarów, czy typowe amerykańskie krążowniki typu Cadillac Fleetwood. 

Tradycjonaliści, lubiący polską motoryzację również znajdą coś dla siebie. Nie brakuje aut pamiętających czasy PRL-u. Wybierać można spośród takich samochodów jak Warszawa, Syrenka, Fiat 125p, czy Polonez, a nawet popularny „Maluch”, czyli Fiat 126p. Wybór takiego pojazdu wielu osobom może przywrócić nostalgiczne wspomnienia.

Wynajem samochodów zabytkowych

Decydując się na omawiany rodzaj pojazdów, należy mieć na uwadze, że mogą one nie grzeszyć wygodą (oczywiście nie wszystkie modele). Ponadto często starsze pojazdy nie posiadają klimatyzacji, co może być kłopotliwe, jeżeli ślub odbywa się w letnie gorące dni.

Sam proces wynajmu takiego pojazdu nie różni się znacznie od klasycznego. Niektóre wypożyczalnie, poza wynajmem indywidualnym, oferują wynajem pojazdu wraz z szoferem, co również może okazać się ciekawą możliwością.

Auta nowoczesne

Organizując wesele np. w stylu nowoczesnym, można zdecydować się na wynajem auta nowoczesnego. Elegancki wóz marki np. Audi, Bmw, Mercedes, czy Porsche świetnie sprawdzi się w omawianej roli. 

Oczywiście można nieco sprecyzować, jakie samochody są najczęściej wybierane do ślubu jeżeli chodzi o tą kategorię i które z nich robią największe wrażenie. Wśród nich znaleźć mogą się takie propozycje jak:

 • Porsche Cayenne,
 • Audi Q8,
 • BMW X5,
 • Porsche Macan

i nie tylko.

Samochody sportowe, które warto wziąć pod uwagę to:

 • BMW M8,
 • Audi RSQ8,
 • Porsche 911,
 • Nissan GT-R,
 • Audi RS6,
 • Mercedes AMG GT S,
 • Dodge Challenger,
 • Chevrolet Camaro

i wiele innych modeli.

Wynajem auta nowoczesnego

Sam proces wynajmu jest standardowy, zdarza się jednak, że jednym z warunków, jakie musi spełniać kierowca wypożyczający auto, jest dłuższy staż w posiadaniu prawa jazdy. 

Oczywiście i tutaj można postawić na wynajem pojazdu wraz z szoferem. Nie sprawdzi się to jednak w przypadku aut 2-osobowych. 

wynajem samochodów do ślubu

Czym do ślubu? – Czy kolor w wyborze samochodu ślubnego ma znaczenie?

Być może ta kwestia dla wielu osób będzie wydawać się błaha, aczkolwiek warto ją poruszyć. Skoro wiemy już, czym do ślubu może udać się Para Młoda, warto doprecyzować, na jaki kolor pojazdu postawić. Okazuje się, że najczęściej wybierane kolory to biel i czerń. Można to racjonalnie wytłumaczyć. Otóż biel wybierana jest ze względu na tradycję, natomiast czerń jest ponadczasowa i posiada unikalny charakter. Samochody w obydwu wymienionych kolorach są eleganckie i stylowo się prezentują.

Można także dobierać kolor pojazdu pod kątem stylistyki organizowanej imprezy. Tudzież np. wesele organizowane w stylu rustykalnym, czy boho, może kojarzyć się z lekkością, jak i delikatnością, zatem dobrze jest postawić na jasne barwy auta, a nawet kolory pastelowe!

Jak przystroić samochód?

Pozostawiając kwestie koloru, można również poruszyć temat odpowiedniego przystrojenia pojazdu. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, niektóre wypożyczalnie oferują możliwość przystrojenia wynajmowanego auta. Niektórzy jednak chcieliby zrobić to na własną rękę. Podejmując się tej czynności, warto mieć na uwadze kilka kwestii.

Jeżeli samochód będzie w kolorze białym, dobrze jest zrezygnować z białych kwiatów, czy kompozycji, gdyż te, na aucie będą zwyczajnie niewidoczne. Można także przytoczyć przykład z autem zabytkowym. Decydując się na popularnego garbusa np. w kolorze zielonym, zrezygnujmy z pastelowych kompozycji dekoracyjnych itd. Najlepiej jeżeli dekoracje na samochodzie będą kontrastowały z jego kolorem.

Stawki za wynajem aut

Koszty, jakie poniesiemy za wynajem auta na ceremonię ślubną, mogą być naprawdę różne i zależne przede wszystkim od rodzaju wybranego pojazdu. Za samochody nowoczesne ceny za wynajem rozpoczynają się od około 200 do nawet 1000 złotych za dobę. W przypadku aut sportowych ceny będą wyższe i zapłacimy nawet ponad 1000 złotych za dobę.

Jeżeli chodzi o pojazdy retro, ceny również mogą być wyższe, aniżeli te, które przypisane są do wynajmu aut klasycznych nowoczesnych. Oczywiście w przypadku każdej grupy pojazdów, kwota, jaką zapłacimy za wynajem, podyktowana będzie marką, jak i modelem pojazdu itp.

Decydując się na wynajem, skorzystać można z opcji krótko, lub długoterminowej. Oczywiście w przypadku auta potrzebnego na ślub, zdecydowanie lepszą opcja będzie wynajem krótkoterminowy. Okres takiego wynajmu może trwać od kilku godzin, do nawet kilku miesięcy (w zależności od wypożyczalni).

Podsumowanie

Czym do ślubu? Jakie jest najlepsze auto na ceremonię ślubną? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, gdyż jest to kwestia, wobec której indywidualną decyzję podejmuje młoda para. Na szczęście wybór pojazdów jest szeroki.

Wybierać można spośród aut zabytkowych, poprzez klasyczne samochody nowoczesne, aż po pojazdy typowo sportowe. Dzięki temu każda młoda para powinna znaleźć coś dla siebie!

Zdjęcia: materiał prasowy Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*