Jakie wyciągarki wykorzystywane są w sporcie motorowym?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie wyciągarki wykorzystywane są w sporcie motorowym?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Off-roadowe wyprawy to adrenalina i niekwestionowana przyjemność. To jednak równie często ryzyko utknięcia auta w grząskim czy podmokłym terenie lub błocie. Sprawdź, jak poradzić sobie w takiej sytuacji szybko i bez dodatkowych problemów!

Wyciągarka – czym jest i do czego służy?

Miłośnicy off-roadu wiedzą, jak ważne są różnego rodzaju narzędzia, które nierzadko okazują się ostatecznym ratunkiem w niebezpiecznej sytuacji. Jednym z najważniejszych jest wyciągarka, która pozwala wyciągnąć zakopany pojazd z kłopotów. Podczas uprawiania sportów motorowych często bowiem zdarza się, że auto tak głęboko utyka w piasku czy błocie, że nie jest w stanie wyjechać bez pomocy. Podobnie gdy samochód utknie w trudnym terenie. W każdej z tych sytuacji wyciągarka będzie niezastąpiona. To narzędzie, które pozwoli wydostać off-roadowe auto z opresji i umożliwi pomoc innym samochodom.

Wyciągarka jest niezwykle praktycznym urządzeniem, które przyda się zarówno doświadczonym, jak i początkującym pasjonatom sportów off-roadowych. Ten niepozorny element zamontowany w pojeździe będzie dodatkowym zabezpieczeniem podczas wyjazdu w teren.

Rodzaje wyciągarek na off-road

Na rynku znaleźć można różne wyciągarki, dlatego każdy znajdzie urządzenie najlepiej dopasowane do swoich indywidualnych potrzeb. Jeśli szukamy wyciągarki off-roadowej, warto rozważyć na przykład wybór tej elektrycznej. Główne rodzaje wyciągarek to:

  • Wyciągarki mechaniczne – działa dzięki silnikowi spalinowemu, jest praktyczna i łatwa w użyciu. Pomaga wydostać auto niemal z każdej opresji terenowej;
  • Wyciągarki elektryczne – idealne dla miłośników off-roadu. Są lekkie, proste w obsłudze i bardzo funkcjonalne. Nie są przy tym tak drogie jak wyciągarki mechaniczne, choć równie dobrze sprawdzają się w trudnym terenie;
  • Wyciągarki hydrauliczne – bardzo rzadko używane w off-roadzie. Są wytrzymałe, ale przez to dość ciężkie. Wyciągarek tego typu można używać w sportach motorowych, jednak niezbędne będzie wtedy wykonanie specjalnej instalacji hydraulicznej.

Na co zwrócić uwagę, wybierając wyciągarkę do sportu motorowego?

Po wybraniu rodzaju wyciągarki, możemy kupić jeden z wielu dostępnych na rynku modeli. Trzeba przy tym jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Wybierając konkretną wyciągarkę, skupiajmy się na tych modelach, które mają wysoki uciąg, na przykład dwukrotnie większy niż masa naszego pojazdu. Można wskazać na najważniejsze pytanie jeśli chodzi o Wyciągarki samochodowe – jak dobrać właściwą moc wyciągarki?

Większość tego typu urządzeń nie przechodzi testów w warunkach off-roadowych, dlatego nie wszystkie sprawdzą się w nich tak samo dobrze. Moc wyciągarki samochodowej zawsze powinna być dopasowana do masy auta. Niewielki pojazd z małym alternatorem nie musi mieć zamontowanej wyciągarki o bardzo wysokiej mocy, ponieważ nie będziemy w pełni mogli z tej ostatniej korzystać. Co więcej, każda dobra wyciągarka powinna posiadać atesty i wszelkie wymagane certyfikaty umożliwiające pracę w trudnym terenie.

Zdecydowanie istotną kwestią jest także to, by kupować wyciągarki jedynie od znanych i doświadczonych w ich wytwarzaniu producentów. Gwarancja najlepszej jakości i niezawodności to podstawa każdego urządzenie, które ma zostać z nami na dłużej.

Zdjęcia: materiały od klienta

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*