Jaki powinien być pierwszy samochód do driftu?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jaki powinien być pierwszy samochód do driftu?

Drift to forma wyścigu, który polega na efektywnym i efektownym jednocześnie pokonywaniu zakrętów. Do udziału w takich zawodach niezbędny jest określony samochód. Z jakim autem możesz zacząć przygodę z driftem?

Oto pięć najważniejszych zasad, które powinien spełnić pierwszy samochód do driftu!

  1. Powinien mieć napęd na tył – samochody drifterów mają napęd na tył, bo łatwiej wprowadzić je w uślizg. To stąd na torach do driftu tak wiele aut BMW. Moc samochodu przeniesiesz na tylną oś i dzięki temu efektowniej pokonasz wytyczony zakręt.
  2. Duża moc – żeby wyprowadzić auto z kontrolowanego uślizgu potrzebna jest duża moc i wysoki moment obrotowy. Najlepsze samochody drifterskie mają nawet kilkaset koni, ale na początek powinieneś szukać czegoś od 150KM w górę.
  3. Driftowóz nie może wiele ważyć – jeżeli chcesz poważnie trenować drift, to pozbądź się tapicerki i zbędnych dodatków takich jak radio. Każdy kilogram ma tu znaczenie. Niektórzy drifterzy w swoich autach nie mają nawet lamp.
  4. Samochód nie powinien być drogi – to ważne, bo ucząc się driftu najpewniej wiele razy wyjedziesz poza tor, uderzając w barierki. Nie powinieneś inwestować więc w bardzo drogie auto, które szybko zniszczysz.
  5. Mocna skrzynia biegów – na koniec pamiętaj o przełożeniu i sprzęgle. Zmiana biegów to jeden z ważniejszych punktów driftu. Dodatkowo skup się na odpowiednio wzmocnionych hamulcach – szczególnie ręcznym.

Miłej zabawy!

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*