Gdzie szukać wyścigów dla początkujących?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Gdzie szukać wyścigów dla początkujących?

Jak się okazuje, miejsc, gdzie możesz znaleźć wyścigi motocyklowe dla początkujących, jest sporo. Szczególnie, kiedy mowa o offroadzie. Poznaj adresy stron, na których znajdziesz swój pierwszy wyścig, zapiszesz się, a następnie weźmiesz w nim udział.

Kupiłeś swój pierwszy motocykl i chcesz go wypróbować w rajdach motocyklowych? Nic dziwnego, każdy chce spróbować swoich sił. Możesz to zrobić, bo takich wydarzeń nie brakuje. Nawet teraz, kiedy cała Polska „żyje” w cieniu pandemii koronawirusa.

No dobrze, ale gdzie takich wydarzeń szukać? Jest kilka stron internetowych, które spełnią Twoje oczekiwania. Znajdziesz tam dosłownie dziesiątki rajdów motocyklowych. Co ważne, będą to wydarzenia dla kompletnych amatorów, wszystkich początkujących, którzy może dopiero co kupili swojego crossa czy motocykl rekreacyjny. Przedstawiamy cztery konkretne strony internetowe, gdzie czekają na Ciebie wydarzenia motocyklowe, ale i coś więcej!

  1. Polski Związek Motorowy

Strony Polskiego Związku Motorowego nie mogło zabraknąć. Również nic dziwnego, że jest na pierwszej pozycji w naszym zestawieniu. To skarbnica wiedzy na temat aktualności, wydarzeń i wszystkiego, co związane ze sportami motorowymi. Strona nie skupia się jedynie na samochodach, znajdziesz tam również coś dla siebie, jeśli jesteś fanem motocykli. 

Wystarczy wejść w odpowiednią zakładkę, aby znaleźć newsy, kalendarze wyścigów, komunikaty Głównej Komisji Sportu Motocyklowego, czy wyniki poprzednich edycji rajdów z całej Polski. Wszystko w jednym miejscu specjalnie dla fana enduro, crossa czy motocykla, którym z powodzeniem można wjechać na asfaltowy tor. 

Na stronie PZM znajdziesz także coś dla siebie, jeśli posiadasz motocykl turystyczny, wyścigi po asfaltowych drogach z odcinkami o długości kilkuset kilometrów również są organizowane. To idealny wybór, jeśli niewielki, ale mocny chopper stoi u Ciebie w garażu. Strona PZM tutaj: Polski Związek Motorowy.

  1. OnTour Poland

Tym razem strona organizatora wielu rajdów motocyklowych w naszym kraju. Przykładem może być Rajdowy Puchar Jednodniówek, który w 2021 roku odbędzie się w pięciu lokalizacjach. Będzie to pięć eliminacji, w różnych miastach, ale z taką samą długością odcinków, czasem przejazdu, czy rodzajem nawierzchni, po której będą poruszać się uczestnicy.

Na stronie znajdziesz coś więcej niż tylko Puchar Jednodniówek. Czekają na Ciebie rajdy w różnych lokalizacjach w Polsce, na przykład wyścig offroad i onroad w Bieszczadach pod nazwą „Wilcza Sfora 2021”. Te dwa przykłady to nie wszystko. Jest tego naprawdę sporo, wejdź na stronę OnTour Poland i przekonaj się o tym!

  1. Ubojnia Nudy

Kolejna strona, na której czekają na Ciebie wyjątkowe propozycje rajdów motocyklowych. Jeśli masz motor typu enduro o wadze +160 kg i pojemności +590 ccm to strona dla Ciebie. 

Nie ważne, czy dopiero pierwszy raz chcesz zjechać z asfaltu, czy poruszasz się po terenowych drogach od lat. W Ubojni Nudy każdy znajdzie coś dla siebie. Wyścigi organizowane są na Podlasiu, Mazurach, Kaszubach, czy Bieszczadach. Lokalizacji jest naprawdę sporo. Na tej stronie znajdziesz rajdy, ale i szkolenia, bo przecież od czasu do czasu warto potrenować, szczególnie kiedy trening prowadzi jeden z Mistrzów Polski.

  1. Kalendarz Motocyklowy

Wszystkie główne imprezy motocyklowe w jednym miejscu? Rajdy, ale i akcje charytatywne, festyny, szkolenia, wyprawy czy targi? Tylko na stronie Kalendarz Motocyklowy! Mnóstwo wydarzeń, obok których prawdziwy fan motocykli nie może przejść obojętnie! Największe zloty motocyklowe, ale i kameralne spotkania – znajdziesz tam dosłownie wszystko. 

Ciekawa inicjatywa, która ma za zadanie zrzeszać fascynatów sportów motorowych, ale i sprawiać, że bliżej się poznają. Co ciekawe, wszelkie dane dotyczące kalendarza rajdów, szkoleń, czy akcji charytatywnych mogą zostać zsynchronizowane z Google Calendar czy Twoim osobistym kalendarzem w laptopie lub komputerze. Od teraz już zawsze będziesz miał pod ręką wszystkie niezbędne informacje na temat wydarzeń motocyklowych, w tym wyścigów dla początkujących!

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*