Jaki posiłek zjeść przed startem w rajdach?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Jaki posiłek zjeść przed startem w rajdach?

Młodzi adepci sportów motorowych bardzo niewiele uwagi przykładają do diety czy treningu fizycznego. To jednak ma spory wpływ na późniejsze wyniki na torze lub w rajdowej trasie. Podpowiemy Ci teraz, jaki posiłek jeść przed startem, aby zachować podczas zawodów sporo sił!

Na początku jednak przedstawmy czego unikać! Tu zdecydowanie odradzamy jedzenie posiłków tłustych i ciężkich. Odstaw też napoje gazowane i bardzo dużą ilość słodyczy. O ile mały batonik nikomu nie zaszkodził, to tabliczka czekolady może powodować dyskomfort. Nie stołuj się też w barach szybkiej obsługi.

Ostatni posiłek przed wyruszenie w trasę powinieneś zjeść na 3-4 godziny. Głównie powinien składać się z węglowodanów. Dlaczego? Te dodadzą Ci sił i pobudzą organizm do działania. Dietetycy polecają płatki śniadaniowe, makaron, ryż czy pieczywo. Dodatkowo warto zjeść jedno jajko w celu uzupełnienia białka.

Jeżeli chodzi o picie, to postaw na wodę. Powinieneś ją pić zarówno do posiłku, jak i przed samym wyruszeniem w trasę. W ten sposób nie doprowadzisz do bardzo groźnego odwodnienia organizmu.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*