Jak wysyłać paczki?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak wysyłać paczki?

Artykuł sponsorowany

Kurierzy nie zawsze z uwagą i ostrożnością posługują się wysyłanymi paczkami. Jak skutecznie zapobiec ich zniszczeniu i zabezpieczyć ich zawartość? 

Solidne opakowanie 

Wysyłanie paczki rozpoczyna się od wybrania odpowiedniego opakowania dla naszej przesyłki. W zależności od wielkości, wagi i kształtu transportowanego pakunku należy wybrać odpowiedni rozmiar i rodzaj kartonu. Na rynku dostępne są rozmaite warianty. Klasyczne kartony świetnie sprawdzają się w przypadku większych przesyłek, przy których istnieje duże ryzyko uszkodzenia. Do kartonu można włożyć specjalne wypełniacze, które pozwolą na zabezpieczenie towaru. Skutecznym rozwiązaniem są również koperty kartonowe, które idealnie nadają się do przesyłania dokumentów, książek, kalendarzy czy małe urządzenia rtv, takie jak pendrive, karta pamięci czy powerbank. Sporo sklepów internetowych ma także w swojej ofercie kartony ze specjalnej tektury, które są trwalsze i odporne na transport czy nieuwagę kuriera. 

Wypełnienie paczki 

Kolejnym krokiem  nadawania paczek jest wypełnienie kartonu. W tym aspekcie możliwości jest kilka. Najbardziej ekonomiczna z nich to stare pogniecione gazety, które w naturalny sposób wypełnią pustą przestrzeń. Istnieją jednak rozwiązania dedykowane pakowaniu przesyłek, które mogą okazać się bardziej skuteczne. Do  najpopularniejszych z nich należy zaliczyć wypełniacz papierowy, wełnę drzewną, torebki z powietrzem czy  wypełniacze styropianowe. Umieszczenie ich w kartonie pomaga zwiększyć jego stabilność, wzmocnić całą konstrukcję i uodpornić przesyłkę na siłę uderzeń. Skutecznym rozwiązaniem jest także folia bąbelkowa, którą lepiej niż wypełnienie paczki spełnia swoją rolę jako otulacz przesyłanego przedmiotu. Oklejenie pakunku folią bąbelkową niweluje potrzebę umieszczenia w opakowaniu dodatkowych wypełniaczy. W kontekście wypełniaczy warto również pamiętać o tym, że są produkty wielokrotnego użytku, dlatego po otrzymaniu paczki można zachować jej wypełnienie. Może się okazać, że przyda się w najbardziej nieoczekiwanym momencie, na przykład podczas przeprowadzki.

Dodatkowe wyposażenie 

O tym, że do wysłania paczki przydadzą się takie przedmioty jak taśma klejąca, nożyczki czy długopis nie trzeba wspominać. Warto jednak wymienić kilka pozornie zbędnych przedmiotów, które mogą ułatwić cały proces. Jednym z nich jest tektura w rolce. Kawałki tektury pomogą wzmocnić obudowę kartonu, dodatkowo chroniąc jego wnętrze, ale także wzmacniając jego dno. Dzięki temu ten sam karton będzie można użyć kilka razy. Dodatkowym rozwiązaniem, które może okazać się wyjątkowo pomocne, jest folia stretch. Pomaga ona zabezpieczyć paczkę przed wgnieceniami, rozdarciem opakowania czy odklejeniem się taśmy klejącej. Co więcej, jest to również doskonały sposób na ukrycie zawartości paczki. Osoby często korzystające  z usług firm kurierskich powinny również wyposażyć się w specjalne folie (inaczej przylgi), w których w łatwy sposób można umieścić list przewozowy i przykleić do kartonu, tak aby dokument nie zgubił się podczas transportu. 

Fot.: Kindel Media/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*