Jak prawidłowo dobrać kurtkę motocyklową?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak prawidłowo dobrać kurtkę motocyklową?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jazda na motocyklu może odbywać się w różnych temperaturach, nie zawsze można liczyć na słoneczną pogodę. Warto zadbać o to, żeby zachowany był komfort jazdy. Pierwszym krokiem do tego, żeby motocykliście było wygodnie, jest odpowiedni strój. Jednym z najważniejszych elementów ubioru zawsze są kurtki motocyklowe. Obecnie wykonuje się je z różnych materiałów, najczęściej jest to naturalna skóra, jednak zdarzają się także inne mniej naturalne, lecz o dużej przydatności tworzywa. Koniecznie przed kupnem trzeba upewnić się, że taki produkt jest wodoodporny, chroniący przed czynnikami atmosferycznymi, głównie przed deszczem, chłodem, wiatrem.

Z czego powinna być wykonana kurtka motocyklowa?

Z właściwie dobranym strojem motocyklista może pokonywać długie trasy. Wiosną i latem zdarza się deszcz, niska temperatura czy silny wiatr, wszystkie te czynniki mogą skutecznie zniechęcić do kontynuowania podróży. Korzystnie jest postawić na wielowarstwową oddychającą kurtkę motocyklową, koniecznie taką, która ma wbudowaną membranę, pozwalającą na poprawną cyrkulację powietrza. W takim stroju można czuć się dobrze niezależnie od tego, jaka temperatura powietrza występuje w danym momencie. Kurtki motocyklowe o nowoczesnej konstrukcji skutecznie chronią przed różnymi aspektami, są szyte tak, żeby były odporne na rozdarcia, przetarcia, plamy. Łatwo można zatroszczyć się o ich estetyczny wizerunek, bez problemu poddaje się je różnym zabiegom pielęgnacyjnym, można je wyprać w pralce czy oddać do pralni, nie zmieni to ich przydatności.

Na co zwracać uwagę przy kupnie kurtki motocyklowej?

Regulacje są ważne w każdej kurtce motocyklowej, coraz częściej można zauważyć je w poszczególnych częściach takiego produktu, na przykład występuje regulowany kołnierz, rzepy regulacyjne na mankietach, paski regulacyjne w pasie kurtki. Dodatkowo przed zakupem warto zorientować się, czy poszczególny model ma wbudowany element ocieplany, czy jest on wyjmowany. Membrana może być stałą częścią takiego produktu, z niektórych modeli można je zdjąć i w ten sposób uczynić ją bardziej lekką, przystosowaną na lato. Kurtki motocyklowe występują w różnych krojach, w sklepach znajduje się je nie tylko jako produkt przeznaczony dla mężczyzn, nie brakuje kurtek typowo kobiecych, dostosowanych do ich sylwetki. Nierzadko takie kurtki tekstylne można odszukać też w różnych kolorach, nie tylko jest to kolor typowy dla motocyklistów, czyli czarny, szary, są to też bardziej odważne, intensywne kolory, często też dostrzega się różnokolorowe kurtki.

Fot. Joshua Reddekopp/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*