Grand Prix Tajlandii i Malezji zostaną odwołane?! Czy Stany Zjednoczone przybędą z pomocą?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Grand Prix Tajlandii i Malezji zostaną odwołane?! Czy Stany Zjednoczone przybędą z pomocą?

Zawodnicy i fani najważniejszych wyścigów motocyklowych nie mają łatwego życia. Wszystko wskazuje na to, że harmonogram sezonu znów zostanie zmieniony. Politycy w Tajlandii przewidują odwołanie październikowego Grand Prix Buriram. Powód jest oczywisty – pandemia koronawirusa.

Gdyby wyścig miał jednak się odbyć, to kluczowe okazałoby się trzymanie zaostrzonego reżimu sanitarnego – podobnie jak miało to miejsce w Katarze na początku sezonu. Jednakże, powodem jest lokalizacja toru. Najbliższe lotnisko znajduje się aż sześć godzin jazdy od autodromu. Dalej, wyścig bez publiczności również nie wchodzi w rachubę z powodu nieopłacalności.

Na początku sezonu przewidywano, że w przypadku nie odbycia się GP Tajlandii, miejscem wyścigu zostanie Malezja. Jak się okazuje, sytuacja epidemiologiczna jest równie ciężka jak w Tajlandii.

Niemniej, alternatywą może być potencjalne zorganizowanie drugiej wyścigu na Circuit of the Americas. Argumentem jest opanowa sytuacja epidemiologiczna i odbywające się tam wydarzenia sportowe z udziałem publiczności. Decyzja musi zostać podjęta w ciągu kilku najbliższych dni. W przeciwnym razie nie będzie możliwości wyprodukowania opon na czas.

(Fot. Pixabay)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*