Jak przesłać duże paczki za granicę?

Jak przesłać duże paczki za granicę?

Artykuł sponsorowany

Dowiedz się, jak szybko, sprawnie oraz bezpiecznie przesłać dużą paczkę za granicę.

Choć mogłoby się wydawać, że wysyłka dużej paczki za granicę to spory kłopot, w rzeczywistości jest to bardzo proste – wystarczy, że będziesz pamiętać o kilku ważnych aspektach. O jakich dokładnie? Wszystko, czego potrzebujesz, aby prawidłowo zapakować oraz przesłać paczkę poza granice Polski znajdziesz w tym artykule!

Planujesz wysyłkę paczki o dużych gabarytach poza granice naszego kraju? W tym artykule znajdziesz wszystkie informacje, które pozwolą Ci zrobić to szybko i sprawnie!

Pakowanie paczki – jak to zrobić?

Zanim wyślesz paczkę za granicę, musisz ją odpowiednio zapakować. Jak to jednak zrobić w przypadku przesyłek o dużym gabarycie? Przede wszystkim należy pamiętać, że tego typu przesyłki należy pakować w inny sposób niż standardowe paczki, a najwygodniejszym i najczęściej stosowanym sposobem są palety.

Pakowanie palet

Decydując się na wysyłkę z wykorzystaniem palet, warto przede wszystkim wiedzieć, że na rynku znajdziesz różnego rodzaju palety. Są to między innymi: 

  • półpalety o wymiarach 60 x 80 centymetrów
  • palety EURO o wymiarach 120 x 80 centymetrów
  • palety przemysłowe o wymiarach 120 x 100 centymetrów, 120 x 120 centymetrów lub 240 x 80 centymetrów

W niektórych krajach wymagane są natomiast palety fumigowane, czyli palety sprawdzone i zabezpieczone pod względem fitosanitoranym, czego dowodem jest odpowiednie ich oznaczenie. Przed wysyłką należy więc sprawdzić dokładne wymagania w konkretnym państwie. Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej na temat wysyłki palet, zajrzyj na stronę https://www.globkurier.pl/oferta/przesylki-paletowe.

Nadawanie palet za granicę

Aby nadać paletę za granicę, należy ją odpowiednio przygotować. Pamiętaj, że to Ty jako nadawca w pełni odpowiadasz za paletę, dlatego też musisz zadbać o to, aby była ona w dobrym stanie oraz aby miała wszelkie potrzebne zabezpieczenia takie jak folia zabezpieczająca przed zamoknięciem i przesunięciem ładunku. Kiedy Twoja paleta będzie już gotowa, to zmierz i zważ przesyłkę. Następnie wybierz kraj wysyłki oraz opłać wybranego przez siebie kuriera. 

Jeśli interesuje Cię wysyłka paczki wielkogabarytowej w tym paletowej, sprawdź ofertę znajdującą się na stronie https://www.globkurier.pl/oferta/przesylki-wielkogabarytowe

Rodzaje transportu

Warto także pamiętać, że w przypadku przesyłek zagranicznych masz do wyboru różne rodzaje transportu – transport drogowy, transport morski oraz transport lotniczy. Różnią się one od siebie przede wszystkim  czasem oczekiwania na przesyłkę oraz kosztem. W przypadku paczek wysyłanych drogą lądową lub morską paczka dociera do odbiorcy w czasie od 2 do 5 dni. Jeżeli natomiast zdecydujesz się wysłać paczkę samolotem, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że trafi ona do rąk odbiorcy już następnego dnia. 

Ofertę wysyłki paczek do Stanów Zjednoczonych znajdziesz na https://www.globkurier.pl/cennik/przesylki-miedzynarodowe/paczki-i-przesylki-do-usa

Fot.: Ha11ok/pixabay.com

KATEGORIE Inne
TAGI paczkapaczka zagranicznapaletyprzesyłka wielkogabarytowawysyłka