Formuła 1. Yuki Tsunoda na prywatnych testach Alpha Tauri

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Formuła 1. Yuki Tsunoda na prywatnych testach Alpha Tauri

Japończyk już w przyszłym sezonie miałby zadebiutować w Formule 1. Alpha Tauri postanowiła wysłać zawodnika na specjalistyczne testy, które dotyczą wyjazdu na tor Imola dwuletnim bolidem.

20-latek notuje zadawalające starty w Formule 2 i jest o krok od uzyskania licencji otwierającej mu drzwi do królowej motorsportu. Yuki zaczynał swoją karierę w akademii Red Bulla i od wielu miesięcy trwają prace nad jego debiutem w F1. Na jak najszybszy start Japończyka miała naciskać Honda, której zależało na posiadaniu reprezentanta kraju w stawce.

Aby odpowiednio przygotować młodego zawodnika, Alpha Tauri planuje szereg testów – pierwszy odbył się wczoraj na torze Imola. Zespół korzysta z braku przepisów dotyczących regulacji korzystania z dwuletnich bolidów.

Jak powiedział szef Alpha Tauri, Franz Tost – Tsunoda musi się przyzwyczaić do bolidu F1. To jego pierwsza przygoda z takim pojazdem. Imola nie jest łatwym torem, więc poinstruuję go w najlepszy możliwy sposób, aby wiedział co ma robić. Chcemy, by przejechał co najmniej 300 kilometrów i dostał zgodę FIA na występ w piątkowym treningu F1 przed GP Bahrajnu albo GP Abu Zabi.

(fot. materiały prasowe Alpha Tauri)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*