Bagażniki dachowe – jakie wybrać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Bagażniki dachowe – jakie wybrać?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Bagażniki rowerowe, boxy dachowe i bagażniki bazowe są niezwykle przydatnymi dodatkami dla osób, które chcą podróżować z rowerami, nartami lub potrzebują przewieźć dużą ilość bagażu. Dzięki nim można spakować, wszystko, co niezbędne, zachowując komfort podróżowania. Jakie akcesoria do przewozu bagażu i sprzętu sportowego warto kupić? Na co zwrócić uwagę, wybierając produkty dla siebie?

Bagażniki rowerowe – co wybrać?

Obecnie coraz więcej osób w podróż zabiera własne rowery. To bardzo wygodne rozwiązania, rower pozwala na swobodne eksplorowanie okolicy, spędzanie czasu na świeżym powietrzu. W sklepach dostępne są różne rodzaje bagażniki rowerowe, dlatego każdy może wybrać idealny dla swoich potrzeb. Można kupić bagażniki rowerowe dedykowane do przewozu rowerów na dachu samochodu lub na haku holowniczym. Są niezwykle praktyczne, można na nich przewieźć maksymalnie 4 jednoślady. Bagażniki dachowe zapewniają bezpieczne mocowanie do czterech rowerów z użyciem bagażnikowej bazy w formie poprzeczek. Osoby, które sporadycznie przewożą jednoślady, mogą alternatywnie wybrać bagażniki rowerowe montowane na tylnej klapie auta. Natomiast najwygodniejsze i najbardziej bezpieczne jest przewożenie rowerów w platformie na haku holowniczym. Platformy cechuje wysoka aerodynamika i swobodny dostęp do bagażnika pojazdu. Producenci oferują różne modele bagażników rowerowych, dopasowane do różnych typów samochodów i potrzeb użytkowników. Warto zdecydować się na produkty sprawdzonych marek tj. Taurus oraz dobrać odpowiednie bazowe bagażniki dachowe (poprzeczki) oraz dedykowane uchwyty na sprzęt sportowy, wpływające na bezpieczeństwo.

Wygodne przewożenie bagażu

Boxy dachowe  zwane także kuframi są doskonałym rozwiązaniem dla osób podróżujących z dużą ilością bagażu o większych gabarytach. Są idealne do transportu nart, sprzętu kempingowego, walizek itp. Boxy montuje się na dachu samochodu, dzięki temu bagażnik auta pozostaje do użytku. Bagażniki samochodowe to idealne rozwiązanie dla rodziny lub grupy przyjaciół – oferują między 300 a ponad 600 l przestrzeni gotowej do zapełnienia. Taurus, jedna z czołowych marek w tej dziedzinie, oferuje szeroki wybór boxów dachowych o różnych rozmiarach, kształtach i pojemnościach, aby sprostać różnym potrzebom podróżujących. Ich produkty są projektowane tak, aby zapewnić bezpieczne i łatwe użytkowanie, a także zwiększyć funkcjonalność samochodu podczas podróży. Natomiast bagażniki bazowe w formie poprzeczek z mocowaniami Taurus pozwalają na wygodny montaż różnych akcesoriów, takich jak boxy dachowe, uchwyty rowerowe, na narty lub sprzęt do sportów wodnych np. SUP albo kajak.

Boxy dachoweTaurus

Wybór bagażnika – na co zwrócić uwagę?

Wiele osób zastanawia się, jaki wybrać bagażnik bazowy czy uchwyt na rower. Wybór uchwytów rowerowych, boxów i bagażników nie jest łatwy, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

  • Rodzaj pojazdu – istnieją różne rodzaje bagażników dostosowanych do konkretnych typów samochodów. Przed zakupem należy upewnić się, czy wybrany model pasuje do samochodu.
  • Pojemność i nośność – box dachowy czy kosz powinien być dopasowany do rozmiarów przewożonego sprzętu. Należy sprawdzić maksymalny rozmiar oraz pojemność przewożonych przedmiotów i upewnić się, że będą mieściły wszystko, co potrzeba.
  • Bezpieczeństwo – podczas podróży ważne jest, aby rowery lub bagaż były bezpiecznie mocowane. Należy szukać bagażników i boxów, które mają solidne i stabilne mocowanie oraz dodatkowe zabezpieczenia, takie jak zamki czy pasy transportowe, chroniące przed kradzieżą lub przypadkowym wypadnięciem.
  • Łatwość montażu i demontażu – dobry bagażnik lub box powinien być łatwy w montażu i demontażu, dzięki temu nie trzeba będzie tracić czasu na przygotowanie do podróży.
  • Wytrzymałość i trwałość – warto zainwestować w bagażnik lub box, który wykonany jest z wytrzymałych materiałów i zaprojektowany w taki sposób, aby przetrwać długotrwałe podróże oraz różne warunki atmosferyczne.
  • Dodatkowe funkcje – niektóre bagażniki rowerowe, boxy dachowe czy bagażniki bazowe oferują dodatkowe funkcje, takie jak pokrętła dynamometryczne, systemy otwierania po jednej stronie czy wbudowane oświetlenie.

Bagażniki dachowe są bardzo ważnym akcesorium dla wszystkich miłośników podróży i aktywności na świeżym powietrzu. Warto sprawdzić ofertę firmy Taurus.info.pl i wybrać produkty, które ułatwią spakowanie wszystkich potrzebnych rzeczy.

Zdjęcia: materiał Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*