Rajd Dakar 2021. Co warto wiedzieć o tegorocznej imprezie?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Rajd Dakar 2021. Co warto wiedzieć o tegorocznej imprezie?

Startująca 3 stycznia, 43. edycja Rajdu Dakar będzie liczyła 7646 kilometrów. Trasa będzie obejmować pustynne tereny Arabii Saudyjskiej, na których rozegrane zostaną odcinki specjalne.

Jak poinformowali organizatorzy rajdu, odcinki specjalne zostaną zaprojektowane od nowa z myślą o ograniczeniu prędkości pojazdów i zwiększeniu bezpieczeństwa uczestników, nie rezygnując jednak z decyzji o podniesieniu wymaganych umiejętności technicznych.

Ku zdziwieniu społeczności, Rafał Sonik postanowił zrezygnować z udziału w przyszłorocznej edycji. Jak przekazał rajdowiec i przedsiębiorca – serce ciągnie mnie na Dakar, mam ogromny głód ścigania, ale rozsądek każe zostać. Dakar to jak co roku spora inwestycja, a w najbliższej edycji dość ryzykowna. Udział w imprezie w obecnych warunkach gospodarczych byłaby to po prostu nieodpowiedzialna decyzja.

Tym samym grupa polskich załóg startujących w Rajdzie Dakar znacznie się skurczy. Zawodnicy wystartują i przekroczą linię mety w Dżuddzie. Rajd ma się zakończyć 15 stycznia.

(By Łukasz Zabierowski – rafalsonik.pl, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=31349313)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*