Psycholog sportowy online – kto i kiedy powinien skorzystać z jego pomocy?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Psycholog sportowy online – kto i kiedy powinien skorzystać z jego pomocy?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Osoby, które uprawiają sport zawodowo, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jakie to obciążenie dla organizmu. Wyczerpujące treningi, nieustanne utrzymywania ciała w dobrej kondycji, kontrolowanie diety, ale także silny stres związany ze startowaniem w zawodach – wszystko to ma niebagatelny wpływ nie tylko na sferę fizyczną, ale także emocjonalną sportowca. Jak zadbać o rozwój osobisty, a jednocześnie wzmocnić sferę emocjonalną? Z pomocą przychodzi psycholog sportu.

Psycholog sportowy online – pomoc od ręki

Idealnym rozwiązaniem – w sytuacjach wymagających nagłej konsultacji, ale i regularnie – jest psycholog sportowy online. Tradycyjne konsultacje, jak i konsultacje online mogą się odbywać indywidualnie. Niemniej w przypadku sportów drużynowych ważne jest roztoczenie opieki psychologicznej nad zawodnikami jako całą drużyną. Badania naukowe pokazują, jak duże znaczenie w sporcie ma pomoc psychologiczna. Psycholog sportu online dostępny jest od ręki, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy internetowo umówić się na konsultację w dogodnym terminie.

Psychologia sportu – jaka jest jej idea?

Wszelkie zaburzenia w sferze psychologicznej, a nawet pewne nieprzepracowane problemy, mogą uniemożliwiać zawodnikowi wykorzystanie pełnego potencjału. Ideą sportu jest badania oraz analizowanie wszelkich aspektów psychologicznych, które mają związek z uprawianiem sportu. Podejmowane przez psychologów sportu działania oraz inicjatywy mają na celu wsparcie zawodnika w dążeniu do osiągnięcia najlepszej możliwej formy bez ponoszenia strat psychicznych. Psycholog sportu skupia się także na wzmocnieniu sfery psychicznej i emocjonalnej, co przekłada się na osiąganie lepszych wyników. Okazuje się, że emocje i myśli sportowca mają wpływ na podejmowane przez niego decyzje, a nawet na możliwości organizmu w danej chwili. Wszystko to są kwestie, nad którymi pracuje właśnie psychologia sportu i zajmujący się tą dziedziną specjaliści.

Kto i kiedy powinien skorzystać z usług terapeuty psychologii sportu?

Psycholog sportu służy wsparciem nie tylko zawodowym sportowcom, ale wszystkim osobom, które mają jakikolwiek związek ze sportem. Także tym, które uprawiają sport amatorsko – niezależnie od dziedziny sportu. Chodzi tu w zasadzie o wszelką aktywność fizyczną, która ma wpływ na człowieka. Można więc powiedzieć, że każdy może zasięgnąć opinii psychologa sportu i skorzystać z konsultacji. Ponadto do psychologa sportu warto się udać, kiedy przechodzimy kryzys w swojej dyscyplinie, nie wiemy, w którą podążać stronę, czy zawiesić karierę itp. To świetne rozwiązanie dla zawodników, którzy pragną osiągać lepsze wyniki lub mają kłopoty z systematycznością, jeśli chodzi o treningi. Wiele problemów rozwiązuje się, kiedy zadbamy właśnie o sferę psychiczną. Zależność tę zauważa coraz większa rzesza trenerów, ale i samych zawodników.

Chcesz coś zmienić? Po prostu rozpocznij trening mentalny z psychologiem sportu!

Czasem w karierze sportowej nadchodzi taki moment, w którym zawodnik czuje, że musi coś zmienić w postrzeganiu nowych wyzwań oraz samego siebie. To doskonały moment na skorzystanie ze wsparcia psychologa sportu online. W obszary pracy psychologa sportu wpisują się na przykład kontrola emocji czy trening mentalny, a także profesjonalne przygotowanie do zawodów. Ważne jest również odnalezienie motywacji wewnętrznej oraz budowanie pewności siebie, radzenie sobie ze stresem. Na początek specjalista przeprowadzi szczegółowy wywiad (za pomocą testów, kwestionariuszy, zadań itp.), by trafnie zdiagnozować źródło problemów. Następnie dobierze odpowiednią formę pomocy i wsparcia. Pomoc psychologa i praca nad sobą to klucz do efektywności i osiągania coraz lepszych wyników bez ponoszenia strat moralnych.

Fot.: materiały prasowe Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*