Kamena Rally Team oficjalnie częścią ORLEN Team

Kamena Rally Team oficjalnie częścią ORLEN Team

Kamena Rally Team po raz pierwszy wystartował w barwach nowego zespołu podczas Rajdowych Mistrzostw Europy Samochodów Terenowych w klasie T4.

Kamena Rally Team to zespół rajdowy, w barwach którego startują kierowca Tomasz Białkowski oraz pilot Dariusz Baśkiewicz. Duet od paru ładnych lat z powodzeniem startuje w krajowych i zagranicznych rajdach off-roadowych. Dzięki swojemu potencjałowi, polski zespół dołączył skład ORLEN Team.

Kamena Rally Team stawiał swoje pierwsze kroki jeszcze w 2013 roku, kiedy to słynny już duet brał udział w zawodach amatorskich. Zaledwie cztery lata później, zespół zagościł w świecie zawodowego motorsportu. Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz występują w klasie T4 – ich pojazd przystosowany jest do rajdów typu Baja, czyli cross-country.

Jak na razie, do największych sukcesów Kamena Rally Team należy przede wszystkim tytuł wicemistrzów Europy, Włoch, Czech, Polski oraz mistrzostwo Węgier w klasie SSV. Jakby tego było mało, duet Białkowski-Baśkiewicz ma na swoim koncie zwycięstwa w rundach Pucharu Świata w rajdach terenowych!

Życzymy kolejnych sukcesów!

(Fot. materiały prasowe)

KATEGORIE Rajdy samochodowe
TAGI bezpieczeństwo rajdurajdy offroadowerallycrossstart rajdu