Dziś startuje 68. edycja Safari Rally Kenya. Nie zabraknie polskich zawodników!

Dziś startuje 68. edycja Safari Rally Kenya. Nie zabraknie polskich zawodników!

68. edycja Safari Rally Kenya będzie równocześnie szóstą rundą tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata WRC. Na starcie nie zabraknie także 91-letniego Sobiesława Zasady, który jest najstarszym zawodnikiem w dziejach WRC.

Do dzisiejszego startu w rajdzie odbywającym się od 24 od 27 czerwca przygotowywały się polskie zespoły w składzie Sobiesław Zasada-Tomasz Borysławski (nr startowy 36) oraz Daniel Chwist-Kamil Heller (nr startowy 29). Co przed rajdowcami?

Nie oznacza to jednak, że zawodnicy odpoczywali w ciągu ostatnich kilku dni. Od poniedziałku do środy przeprowadzano oficjalne zapoznanie się z trasą, z kolei w ostatni dzień rozegrany został testowy odcinek Loldia. Jak przyznają zawodnicy, trasy są niezwykle ciężkie – pełne wybojów, dużych kamieni i dziur. Nie zmienia to jednak faktu, że rajd zostanie rozegrany w majestatycznej scenerii.

Dzisiejszy start odbędzie się w Nairobi. Następnie, zawodnicy przejadą pierwszy odcinek super specjalny Kasarani (4,84 kilometra na peryferiach stolicy Kenii_ i udadzą się do bazy w Naivasha oddalonego od 60 kilometrów od Nairobi.

W programie znalazło się aż 18 odcinków specjalnych o łącznego długości 320,19 kilometra! Życzymy powodzenia!

(Fot. materiały prasowe)

KATEGORIE Rajdy samochodowe
TAGI bezpieczeństwo rajdurajdowe mistrzostwa światarallycrossstart rajdu