Kajetan Kajetanowicz ma świetny sezon! Co może wygrać Polak?

Kajetan Kajetanowicz ma świetny sezon! Co może wygrać Polak?

Polski kierowca rajdowy Kajetan Kajetanowicz jest w trakcie jednego z najlepszych sezonów w trakcie swojej kariery. Co może wygrać?

Kajetan Kajetanowicz to bez wątpienia aktualnie najlepszy polski kierowca rajdowy. Jego obecny sezon może być absolutnie przełomowy, gdyż Polak ma szansę na życiowy sukces. 

Polski kierowca Kajetan Kajetanowicz aktualnie ściga się w serii WRC2, która może otrzymać miano zaplecza Rajdowych Mistrzostw Świata. Jest to już jego piąty sezon, licząc dwa lata w WRC3, które jednak czysto technicznie można traktować na równi, gdyż powstało w wyniku podziału WRC2 i istniało 2 lata. 

W tym roku jednak nasz kierowca ma ogromną szansę na największy sukces w karierze, czyli mistrzostwo WRC2. Ma on już na koncie jedno drugie miejsce w WRC2, jedno w WRC3 i jedno trzecie miejsce w WRC3. Aktualnie Kajetanowicz zajmuje drugą pozycję ze stratą trzech punktów do bardzo doświadczonego rywala, czyli Andreasa Mikkelsena, który brał udział w przynajmniej jednym rajdzie podczas 14 sezonów WRC i udało mu się nawet wygrać trzy rajdy. W tym roku Mikkelsen wygrał każdy rajd, który ukończył, a Kajetanowicz zdobył dwa drugie miejsca, zwycięstwo i jedną piątą pozycję. 

Zdj. główne: Fryta 73/wikimedia.org

KATEGORIE NewsRajdy samochodowe
TAGI Kajetan KajetanowiczRajdyWRC2