Najciekawsze zawody kartingowe dla amatorów – tam możesz się zapisać!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Najciekawsze zawody kartingowe dla amatorów – tam możesz się zapisać!

Zawody kartingowe są świetną okazją do tego, żeby rozwijać swoją pasję do motoryzacji i poznawać nowe, ciekawe osoby. Gdzie odbywają się zawody dla początkujących?

Zawody kartingowe dla amatorów – jak znaleźć dobry tor?

Wybranie się na zawody kartingowe nie powinno być trudną sprawą. Rywalizacja na tych pojazdach odbywa się głównie w dużych miastach lub lokalizacjach przy często uczęszczanych drogach. Nie brakuje także torów, które mieszczą się w mniejszych miejscowościach i po pierwszym wpisaniu w wyszukiwarkę „tor kartingowy” można się zaskoczyć tym, że taki punkt znajduje się niedaleko miejsca zamieszkania. Jednak, które z turniejów cieszą się największą popularnością i są najczęściej wybierane przez amatorów?

Żeby się tego dowiedzieć, warto sprawdzić aktualną rozpiskę zawodów, która znajduje się zwykle na oficjalnej stronie polskiego związku motorowego, gdzie nie tylko można sprawdzić, gdzie dokładnie znajduje się tor, ale także czy posiada odpowiednią licencję, która pozwoli przyjechać tam z pewnością, że jest to zweryfikowana placówka.

Ciekawe zawody kartingowe dla amatorów – który tor wybrać?

Ze względu na panującą na świecie sytuację, nie wszystkie tory kartingowe dynamicznie działają. Niemal wszystkie aspekty działalności sportowej, w tym właśnie wyścigów kartingowych, są dopiero konsekwentnie wznawiane, dlatego warto dokładnie sprawdzić przede wszystkim datę organizowanego wydarzenia, ponieważ na wielu stronach internetowych dostępne są nieaktualne informacje. Kolejną kwestią jest to, aby zweryfikować wiadomości nie tylko pod względem aktualnej daty, ale także charakteru wydarzenia – wyścigi odbywają się zarówno na krytych, jak i otwartych torach.

Wyścigi na autodromie w Słomczynie

Przeglądając wiadomości, na przykład na stronie prokarting.pl można dowiedzieć się, że pierwsze zawody kartingowe dla amatorów odbędą się już na początku czerwca. Konkretna data to 09.06.2021 roku, a zawodnicy będą mogli się ścigać na torze w Autodrom Słomczyn – pełna nazwa wydarzenia to „Polish Endurance Championship 2021-Prolog”. Wpisowe na zawody wynosi 700 zł, a wynajem silnika i ramy kolejno 240 zł i 180 zł. Warto zaznaczyć, że są to opłaty za trzygodzinny wyścig. Sam tor w Słomczynie jest umiejscowiony w dość dogodnej lokalizacji, ponieważ jest to punkt przy trasie krajowej koło Grójca. Parametry pętli kartingowej to: długość 1208.46 m, szerokość 8-12 m, ilość zakrętów prawych 7, ilość zakrętów lewych 6. Oprócz tych danych można dość łatwo sprawdzić to, że obiekt jest przyjazny uczestnikom – zapewnia dostęp do prądu, wody oraz ma rozbudowaną infrastrukturę, co umożliwia na przykład zorganizowanie konferencji. 

Zawody kartingowe w Szczecinie

W dniach od 28 do 29 sierpnia w Szczecinie odbędą się zawody kartingowe dla kilku grup kierowców, w tym amatorów – open/senior/women, masters, junior i mini. Organizacją nadzorującą całe wydarzenie jest PIKC, czyli Polish Indoor Kart Championship. Jak sama nazwa wskazuje, rywalizacja odbywa się na krytym torze. Dodatkowym atutem lokalizacji, a także wydarzenia, jest to, że można zarezerwować miejsce w hotelu Silver Hotel & Gokart Center, z którego restauracji można śledzić rywalizację na torze. Można także zarezerwować treningi, aby zapoznać się z torem. Parametry Gokart Center to rozpiętość 61 metrów, długość 80 metrów, a dodatkowym atutem jest to, że obiekt jest konstrukcją samonośną – nie ma żadnych słupów i podpór w środku.  

Kultywacja tradycji, czyli pierwszych wyścigów kartingowych w Białymstoku

Białystok jest ostatnią lokalizacją z tego zestawienia, gdzie będą miały wkrótce miejsce zawody kartingowe. Dokładna data tego wydarzenia jest zaplanowana na 28 sierpnia. Motywem przewodnim imprezy jest klimat retro. Obok klasycznej rywalizacji pojawi się specjalny panel, w którym zostaną zaprezentowane stare modele gokartów, co ma uświetnić okrągłą, bo pięćdziesiątą rocznicę pierwszego wyścigu gokartowego w Białymstoku, który miał miejsce w 1971 roku. Dokładna lokalizacja zawodów to „Tor Białystok”, który mieści się na ulicy Ciołkowskiego. Organizatorem jest Automobilklub Podlaski – sekcja Retro Kart w Białymstoku, znany z prężnego działania i stworzenia wielu ciekawych imprez.

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*