Jakie osiągi ma VW Karmann Ghia?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie osiągi ma VW Karmann Ghia?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat na rynku pojawiło się wiele pojazdów, które dziś są uznawane za kultowe. Niektóre stanowią nie lada gratkę dla prawdziwych miłośników zabytkowej motoryzacji. Rozchwytywanym pojazdem jest VW Karmann Ghia, którego osiągi jak na dawne lata były naprawdę oszałamiające. Chcesz poznać szczegółowe parametry technicznego tego zabytkowego samochodu? Przejrzyj poniższy wpis i dowiedz się, jakie prędkości osiągał VW Karmann Ghia.

Kultowe auto, czyli VW Karmann Ghia – nieco historii

Od 1955 roku koncern Volkswagena wyprodukował nieco ponad 445 tysięcy sztuk VW Karmann Ghia w wersji coupe oraz kabriolet łącznie. Choć liczby wydają się ogromne, obecnie w całej Europie zostało zachowanych stosunkowo niewiele egzemplarzy nadających się do dalszej eksploatacji.

Ideą do powstania VW Karmann Ghia była chęć stworzenia praktycznego i niewielkiego auta osobowego o sportowym zacięciu. Założenia konstruktorów koncernu były proste: wyprodukować pojazd, który będzie praktyczny, elegancki i wyróżni się niesamowitymi osiągami.

Po części cel został zrealizowany, gdyż najmocniejszy silnik o pojemności 1584 cm³ generował 50 koni mechanicznych jako rzędowa czwórka. Jak na lata 90. to naprawdę dobry wynik, szczególnie że jednostka była w stanie rozpędzić auto nawet do 140 km/h.

VW Karmann Ghia – dane techniczne. Jak szybko podróżował ten samochód?

Jeśli chodzi o VW Karmann Ghia dane techniczne były naprawdę zadowalające, oczywiście jak na ówczesny postęp technologiczny w branży motoryzacyjnej. Maksymalna prędkość osiągana przez poszczególne serie tego sportowego pojazdu była uzależniona od wersji silnikowej, a ta zmieniała się wraz z biegiem lat.

Pierwsze silniki o mocy maksymalnej sięgającej do 30 KM osiągały prędkość maksymalną na poziomie 118 km/h. Kolejne generacje generowały już moc 34 KM i prędkość do 122 km/h. Po zwiększeniu litrażu silnika i podniesieniu mocy do 40 KM VW Karmann Ghia rozpędzał się do 128 km/h. Najmocniejsza wersja z lat 1971-1947 o mocy 50 KM rozwijała prędkości do 140 km/h.

Silnik w VW Karmann Ghia – czy wciąż da się go naprawić?

Mimo biegu lat i coraz mniejszej liczby egzemplarzy tych kultowych samochodów, wciąż da się naprawić nawet mocno uszkodzoną jednostkę napędową. Oryginalne części silnikowe do VW Karmann Ghia bez problemu zamówisz przez stronę sklepu internetowego pod adresem www: https://garbus.pl/vw-t14-karmann-ghia.

Przez internet bez najmniejszego problemu kupisz też amortyzatory, wyposażenie wewnętrzne i zewnętrzne oraz uszczelki do VW Karmann Ghia. Dzięki temu utrzymasz to kultowe auto w nienagannym stanie, nawet po kilkudziesięciu latach eksploatacji.

Poprawnie wykonane prace związane z naprawą i renowacją jednostki silnikowej są gwarancją, że kultowy VW Karmann Ghia będzie sprawnie jeździć jeszcze przez wiele lat. Oczywiście utrzymanie oryginalnych parametrów i osiągów silnika bywa trudne, choć dobrze zachowane jednostki silnikowe są w stanie osiągać prędkości wskazywane w danych technicznych pojazdów. Jeżeli szukasz oryginalnych części zamiennych do tego modelu, znajdziesz je na stronie internetowej sklepu garbus.pl.

Zdjęcie: materiał Partnera.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*