Jaki pistolet do pianki montażowej wybrać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Jaki pistolet do pianki montażowej wybrać?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jaki pistolet do pianki montażowej wybrać? Które narzędzie będzie najlepszą opcją? Jak obsługuje się w ogóle pistolet do pianki? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury już teraz.

  1. Jaki pistolet do pianki montażowej kupić?
  2. Na co zwrócić uwagę kupując pistolet do pianki montażowej?
  3. Jak działa pistolet do pianki montażowej?

Pistolety do pianki montażowej cieszą się sporą popularnością, gdyż są przydanym narzędziem, które można wielokrotnie wykorzystać. Najczęściej stosuje się je przy pracach budowlanych – a już szczególnie przy tych, które mają charakter remontowo-wykończeniowy. Jaki pistolet do pianki montażowej warto kupić? Na co zwrócić uwagę, szukając optymalnego rozwiązania? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Jaki pistolet do pianki montażowej kupić?

Standardowy pistolet do pianki montażowej składa się z korpusu, dyszy, cyngla, iglicy i pokrętła. Ten ostatni element służy to regulowania strumienia pianki. Takie narzędzie wykorzystuje się przy wypełnianiu wąskich szczelin – na przykład w izolacji, uszczelniania okiennej stolarki, usuwania pęknięć na przeróżnych powierzchniach, izolowania działowych ścianek czy nawet do ocieplania ścian oraz dachów. Dzięki pistoletom do pianki montażowej można bardzo precyzyjnie aplikować preparat nawet w takich miejscach, do których dostęp jest bardzo utrudniony. 

Jeśli zależy Ci na dobrej jakości pistolecie do pianki montażowej, koniecznie sprawdź, z czego wykonano korpus produktu. Poleca się decydować na rozwiązania, w których stosuje się korpus z metalu powleczonego — na przykład — środkiem antykorozyjnym. Cyngiel również powinien być wyprodukowany z metalu. Jeśli natomiast chodzi o mechanizm spustowy, wielu specjalistów poleca takie rozwiązania, które pokryto teflon. Dlaczego? Ponieważ powłokę tego rodzaju bardzo łatwo utrzymać w odpowiedniej czystości.

Dobre pistolety do pianki montażowej mają dysze z mosiądzu. Iglicę natomiast wykonuje się ze stali nierdzewnej, miedzi lub – również – mosiądzu. Jeśli została ona dodatkowo pokryta teflonem, możesz mieć pewność, że nie zardzewieje i dłużej będzie nadawać się do użytku.

Zależy Ci na tym, aby móc kontrolować bez problemu ilość dozowanego preparatu? Taką precyzyjną kontrolę gwarantują odpowiednie pokrętła. Jak każdy inny element, również i one narażone są na rdzewienie. Jak zapobiec powstawaniu rdzy? Warto decydować się na pistolety do pianki poliuretanowej, w których pokrętła, jak i inne części pokryte zostały odpowiednią warstwą teflonu. 

Na co zwrócić uwagę kupując pistolet do pianki montażowej?

Chcesz mieć pewność, że wybrany przez Ciebie pistolet do pianki montażowej spełni Twoje oczekiwania? Koniecznie zwróć uwagę na kilka czynników, zanim zdecydujesz się na to jedno rozwiązanie. Aby zagwarantować sobie komfortową pracę, polecamy decydować się na pistolety o lekkiej i poręcznej konstrukcji. Pozytywny wpływ na komfort ma także dwukomponentowy uchwyt – a już szczególnie taki, który został pokryty antypoślizgową powłoką. Jej celem jest nie tylko zapewnienie wygody, ale także bezpieczeństwa. 

Warto zwrócić uwagę także na dodatkowe dysze. Jeśli są dostępne w wybranym przez Ciebie zestawie, możesz mieć pewność, że wybrany przez Ciebie pistolet do pianki montażowej sprawdzi się również przy specjalistycznych działaniach w każdym trudno dostępnym miejscu.

Nierzadko poleca się również rozwiązania wyposażone w system, którego celem jest zapobieganie zasychaniu piany. Taka opcja sprawia, że urządzenie można wykorzystać ponownie bez konieczności czyszczenia. Oczywiście jest to możliwe tylko w określonych przypadkach – na przykład, gdy pojemnik wypełnionych pianką montażową w dalszym ciągu będzie zamontowany w adapterze.

Kupując pistolet do pianki montażowej, koniecznie sprawdź, czy interesujący Cię produkt został solidnie wykonany – zwłaszcza adapter, w którym montuje się pojemnik z pianką oraz regulacyjna śruba. Solidnie wykonane narzędzia wyróżniają się nie tylko wysoką trwałością, ale i świetną odpornością na mechaniczne uszkodzenia. 

Jak działa pistolet do pianki montażowej?

Obsługa pistoletu do pianki montażowej jest bardzo prosta. Zanim jednak zamontujesz pojemnik z preparatem, koniecznie wstrząśnij nim kilka razy. Następnie dokręć regulacyjną śrubę tak mocno, aby spustowa dźwignia się zablokowała. Zdejmij pokrywę z pojemnika z preparatem i zamontuj go w odpowiednim adapterze. Aby uruchomić narzędzie, wystarczy nacisnąć cyngiel. 

Pamiętaj również o tym, że produkty tego rodzaju należy regularnie czyścić i to za każdym razem, kiedy skończyć używać pistoletu. Inaczej piana stwardnieje wewnątrz i tym samym narzędzie stanie się bezużyteczne. Poza pistoletem oraz pianką polecamy zatem kupić odpowiedni preparat czyszczący. Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście ten, który zaleci producent, ale tak naprawdę każdy produkt dostępny na rynku powinien sobie poradzić z czyszczeniem pistoletu. Ważne jest, aby do czyszczenia pistoletów do pianki montażowej nie używać wody, ponieważ przyspiesza ona cały proces twardnienia piany.

Wybierając pistolet, warto zwrócić uwagę na wygodny uchwyt, który występuje w większości produktów. Przeglądając modele dostępne w sklepie internetowym można łatwo wybrać niektóre z nich do porównania. Dzięki tej opcji wyświetlania można dobrać odpowiedni aplikator, który z łatwością pomoże wykonać przewidziane zadanie.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*