Jak zorganizować transport mebli?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zorganizować transport mebli?

Artykuł sponsorowany

Przeprowadzka to bardzo duże wyzwanie i przedsięwzięcie logistyczne. Zwłaszcza, jeśli większość mebli oraz sprzętów znajdujących się w domu czy mieszkaniu należy do Ciebie. O ile w wynajmowanym mieszkaniu studenckim, do mieszkańca pokoju lub mieszkania przedmioty, należy zawartość dwóch, może trzech kartonów, w mieszkaniu własnościowym większość wyposażenia należy do lokatora. Jak więc bezboleśnie i bezstresowo przenieść swoje meble z miejsca na miejsce? Podpowiadamy!   

Zaufaj profesjonalistom, nie działaj na własną rękę  

Jeśli chodzi o przewóz mebli, wiele osób, chcąc zaoszczędzić kilka złotych, decyduje się na przewóz mebli na własną rękę. Owszem, jeśli masz szczęście, może być to tańszy sposób, jednak wiąże się to z ogromnym ryzykiem. Samochody osobowe nie są przystosowane do przewozu dużych mebli. Często skutkuje to tym, że bagażnik lub boczne drzwi samochodu pozostają niedomknięte, a tylko zabezpieczone w prowizoryczny sposób. Jazda takim samochodem grozi wysokim mandatem, którego kwota może nawet przekroczyć cenę przewozu mebli przez firmę transportową. Profesjonalne przedsiębiorstwo, które zajmuje się transportem oraz przewozem dużych gabarytów, z pewnością dostarczy Twój dobytek z bezpieczny sposób. Rozmaite firmy transportowe, na przykład https://tsl-nordic.com/uslugi-transportowe/, oferują profesjonalny i bezpieczny przewóz mebli i wielkogabarytowych towarów. Nawet jeśli cena usługi jest tak samo wysoka, jak potencjalny mandat lub nieco wyższa, nic nie zrekompensuje Ci ilości punktów karnych, które trafią na Twoje konto, jeśli zdecydujesz się na łamanie prawa. 

Dobrze zabezpiecz meble  

Podczas przeprowadzki ogromnym problemem są zniszczenia, do których może dojść w czasie przewozu. Drogie lub niosące za sobą dużą wartość sentymentalną przedmioty mogą niestety nie przetrwać transportu, jeśli będą zaniedbane. Wszystkie przedmioty, a zwłaszcza delikatne i wrażliwe na rysy meble drewniane zabezpiecz w skuteczny sposób. Nie musi być to wcale plastikowa i niebiodegradowalna folia bąbelkowa, równie dobrze tę rolę spełnią materiały, koce, zasłony i inne tekstylia zarzucone na przedmioty wymagające ochrony. Ceramikę oraz szkło, które przenosisz do nowego domu, warto zapakować do kartonów razem z ubraniami, które posłużą za separatory, zamortyzują wszelkie ewentualne uderzenia i zapobiegną stłuczeniom na naczyniach. Staraj się w jak największym stopniu wykorzystywać to, co już posiadasz, by zabezpieczyć delikatne przedmioty w sposób skuteczny, ale ekologiczny. W ten sposób zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, lecz także sporo miejsca w torbach i kartonach, dzięki czemu możesz uniknąć niepotrzebnych kursów samochodu transportowego. 

Maksymalnie zmniejszaj objętość przedmiotów  

By oszczędzić jak najwięcej miejsca w samochodzie transportowym, zmniejsz objętość przewożonych przedmiotów do minimum. Przy meblach to zadanie jest sporo utrudnione, ale nie niemożliwe, bowiem większość mebli można rozkręcić. By przewieźć wielką szafę, warto podzielić ją na kilka mniejszych segmentów, żeby ułatwić sobie zadanie i zyskać więcej miejsca, a w nowym domu na nowo skręcić mebel. Jeśli nie da się rozczłonkować danego mebla lub byłoby to ryzykowne, użyj tego przedmiotu do zapakowania innych rzeczy. Do szafy zmieści się bardzo dużo sprzętów domowych, dzięki czemu zaoszczędzisz kilka kartonów na bardziej potrzebne sytuacje. 

Fot. unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*