Hamilton dominuje – wygrana Grand Prix Belgii

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Hamilton dominuje – wygrana Grand Prix Belgii

Zawodnik drużyny Mercedesa pozostawił daleko w tyle resztę stawki by sięgnąć po 89. zwycięstwo w karierze. Wygrana ta pozwoliło Brytyjczykowi umocnić swoją pozycję lidera w klasyfikacji generalnej sezonu 2020/2021. Na kolejnych stopniach podium zameldowali się kolejno Valtteri Bottas i Max Verstappen.

Perfekcyjnie wystartowawszy, Lewis Hamilton zachował zimną krew inie wypuścił z rąk pozycji lidera. Kolejne okrążenia nie przyniosły zawrotnych zwrotów akcji, zmieniło się to jednak wraz z 11. okrążeniem, gdy doszło do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem George’a Russela i Antonio Giovinazziego. Kontrowersje co do przyczyny wypadku wyjaśniła powtórka – pokłosiem wypadku Włocha były porozrzucane szczątki bolidu, których nie udało się w czas ominąć jadącemu za nim 22-letniemu Russelowi. Na szczęście, obaj kierowcy wyszli bez szwanku z tej kraksy.

Walka na noże

Jednakże, zarząd Formuły 1 zadecydował o wpuszczeniu na tor samochodu bezpieczeństwa co wykorzystał Bottas, wyprzedzając Maxa Verstappena. Fin, zaciekle broniąc wyszarpanej drugiej pozycji, utrzymał ją do linii mety.                                                                                                Kolejna dawka emocji już w najbliższą niedzielę – kierowcy spotkają się na słynnym torze Monza, gdzie stawką będzie Grand Prix Włoch.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*