Formuła 1. W sezonie 2022 bolidy będą wolniejsze

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Formuła 1. W sezonie 2022 bolidy będą wolniejsze

Według wstępnych szacunków, nowe bolidy będą nawet o 6-7 sekund wolniejsze od dotychczasowych. W jaki sposób wpłynie to na rywalizację w ramach królowej motorsportu?

Rewolucję w świecie F1 zobaczylibyśmy już w przyszłym sezonie, gdyby nie ten wścibski koronawirus. Problemy wynikający z sytuacji epidemiologicznej zmusiły władze serii do przesunięcia umownego terminu o 12 miesięcy.

Nowa generacja pojazdów ma pozytywnie wpłynąć na wrażenia rozrywkowe kibiców na trybunach i przed telewizorami. Co więcej, walka koło w koło zostanie ułatwiona, a „jazda na ogonie” nie będzie powodowała utraty tempa i szybszego zużycia opon. Usprawnienia te zostaną wprowadzone kosztem szybkości bolidów. Początkowo mówiło się o 6-7 sekundach straty.

Głos w tej kwestii zabrał dyrektor techniczny McLarena, James Key – z pewnością nowe bolidy będą wolniejszy, bo mamy mniej narzędzi do generowania docisku. Jednak nie wierzę w te założenia mówiące o stratach rzędu 6-7 s. na okrążeniu. To pesymiści wrzucili takie liczby do dyskusji publicznej. Szacuję, że zmieścimy się w 1-3 s. na okrążeniu.

(Photo by Jp Valery on Unsplash)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*