Druga runda Dacia Duster Motrio Cup 2020 – co nas czeka?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Druga runda Dacia Duster Motrio Cup 2020 – co nas czeka?

Rusza druga runda Dacia Duster Motrio Cup 2020. Najważniejsza impreza tego roku odbędzie się w ramach Baja Poland, po raz 7. rozgrywanej w randze Pucharu Świata FIA.

Jak mówi mentor Dacia Duster Motrio Cup, Krzysztof Hołowczyc – „Przed nami najważniejsze tegoroczne wydarzenie w polskim motosporcie, rajd Wysoka Grzęda Baja Poland.”

Kurz i pył

Istotnie, a to wszystko ze względu na to, że będzie to druga runda DDMMC 2020 rozegrana podczas Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych baja. Na mecie startowej zgłoszą się polskie i światowe gwiazdy motorsportu, m.in. Kuba Przygoński, Stephane Peterhansel, czy Nassera Al-Attiyaha.

Rywalizacja rozpocznie się w piątek od odcinka kwalifikacyjnego, a już następnego dnia uczestnicy pojadą do Drawska Pomorskiego. Na liście zgłoszeń widnieją 104 pojazdy – samochody, ciężarówki, pojazdy SSV, motocykle, oraz quady. W Pucharze Świata klasyfikowanych będzie 20 załóg, 55 zadeklarowało start w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych.

Hołowczyc przekazuje, że będzie to bardzo trudna impreza, z odcinkami specjalnymi o łącznej długości ponad 444 km. Warto zwrócić szczególną uwagę na dwa odcinki o długości ponad 190 km każdy, rozegrane na poligonie w Drawsku Pomorskim. Dalej, legenda motorsportu przewiduje, że liczyć się będzie przede wszystkim podejście taktyczne oraz potężne zasoby koncentracji na trasie.

(fot. daciadustermotriocup.pl)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*