W najbliższy weekend: 77. ORLEN Rajd Polski i jubileusz 100-lecia wydarzenia!

W najbliższy weekend: 77. ORLEN Rajd Polski i jubileusz 100-lecia wydarzenia!

Stulecie to nie lada jubileusz - zwłaszcza w świecie motorsportu. Bogata historia polskiego wydarzenia zostanie uzupełniona o kolejny rozdział.

Święto wszystkich rajdowców i miłośników motosportu powraca. Już w ten weekend, 18-20 czerwca, odbędzie się 77. edycja Rajdu Polski, która uczci także setne urodziny arcyważnego wydarzenia.

W 1921 roku sześć załóg ruszyło w trasę z Warszawy do Białowieży i z powrotem. Tak wyglądały skromne początki historycznego i drugiego najstarszego rajdu na świecie. Choć przez sto lat próżno szukać rzeczy, które się nie zmieniły, to możemy śmiało stwierdzić, że Rajd Polski pozostał jednym z najważniejszych wydarzeń w Kraju nad Wisłą.

77. edycja ORLEN Rajdu Polski po raz kolejny będzie stanowić rundę FIA ERC oraz ProfiAuto RSMP. Oznacza to przede wszystkim wypełnioną po brzegi listę startową, na której znajdą się najlepsi zawodnicy na świecie. Na szczęście, na starcie pojawi się wschodząca gwiazda rajdów – Mikołaj Marczyk, który rzuci rękawice przyjezdnym.

Choć nie będzie możliwości kibicowania na trasie przejazdu, to Motowizja, patron medialny 77. ORLEN Rajdu Polski, zapewniła transmisję na żywo!

(Fot. materiały prasowe)

KATEGORIE Rajdy samochodowe
TAGI rajdowe mistrzostwa polskirallycrossstart rajdu