Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Sezon 2022 Drift Masters dobiegł już końca, a my jako Polacy mamy powód do dumy – mistrzem serii został Piotr Więcek!

Drift Masters – Więcek mistrzem kierowców, Polska wicemistrzem narodów

Po sześciu emocjonujących rundach dobiegł końca sezon Drift Masters European Championship. Podczas ostatniej rundy, która odbyła się na naszym rodzimym podwórku na Moto Arenie Łódź, został wyłoniony mistrz serii, którym został Polak, Piotr Więcek. Nasz rodak w zamykającej sezon rundzie zajął drugie miejsce – w finale został pokonany przez Olivera Evansa.

Więcek skończył sezon z dorobkiem 475 punktów. Drugiego w klasyfikacji generalnej Jacka Shanahana wyprzedził o 58, zaś trzeciego Conora Shanahana – o 98 oczek. Warto również wspomnieć o Adamie Zalewskim, który w klasyfikacji generalnej skończył na 8. lokacie, a także o Jakubie Przygońskim, który sezon zakończył, okupując 11. miejsce. Pomogli oni Polsce w zajęciu drugiego miejsca w Pucharze Narodów, gdzie mistrzem została Irlandia.

Zdj. główne: Drift Masters