Wypowiedzenie polisy OC – jak je poprawnie napisać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Wypowiedzenie polisy OC – jak je poprawnie napisać?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ubezpieczenie OC jest oczywiście obowiązkowe dla każdego kierowcy. Jednak nie oznacza to, że jesteś skazani na ofertę jednej firmy ubezpieczeniowej. Może się okazać, że zaproponowane warunki na kolejny okres będą znacznie droższe niż składka, którą płaciłeś do tej pory. Mogą też zmienić się zasady panujące w danej firmie, oferowane produkty dodatkowe, które są dla Ciebie istotne. Podobnie masz możliwość wypowiedzenia umowy z ubezpieczycielem, jeśli kupujesz samochód i nie chcesz korzystać z polisy, którą miał zarejestrowaną na siebie poprzedni właściciel. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC, to nic trudnego. Dlatego jeśli możesz skorzystać z atrakcyjniejszej oferty, dlaczego tego nie zrobić? Wystarczy wiedzieć, jak powinno wyglądać prawidłowe pismo i gdzie je złożyć. 

Rezygnacja z OC — co powinno zawierać pismo do ubezpieczyciela?

Jeśli chcesz złożyć wypowiedzenie, musisz mieć pewność, że przekażesz swojemu ubezpieczycielowi wszystkie dane, którą są konieczne do zerwania umowy. Tylko wtedy wykonany przez Ciebie krok będzie skuteczny. Dlatego dobrym pomysłem będzie skorzystanie z internetowego generatora wypowiedzeń, takiego jak Rezygnacja z OC – http://wypowiadamy-oc.pl/. Mamy wtedy gwarancję, że wszystkie dane, które są wymagane, zostaną zawarte w przekazywanym piśmie.

W większości tego typu pism powinny być zawarte takie informacje jak:

  • data złożenia wypowiedzenia OC,
  • dane właściciela lub właścicieli (imię, nazwisko, adres, nr telefonu),
  • dane samochodu (rodzaj pojazdu i jego marka, model, rok produkcji, numer rejestracyjny),
  • dane polisy (powód wypowiedzenia, termin zakończenia obecnego okresu ubezpieczenia, numer polisy, nazwę i adres obecnego towarzystwa).

Nawet jeśli Twój ubezpieczyciel nie określa jasno warunków rezygnacji, to pamiętaj, że zawsze masz takie prawo na mocy ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Według jej zapisów wypowiedzenie OC jest prawem konsumenta i nie można go zabraniać, czy utrudniać jego przeprowadzenia. Wiele osób o tym jednak nie wie i boi się naruszenia warunków umowy z ubezpieczycielem. 

Wypowiedzenie umowy OC — co warto wiedzieć?

Gotowy wzór wypowiedzenia umowy OC, to prosty sposób na to, aby podjąć najkorzystniejszą decyzję, odnośnie ubezpieczenia, z którego chcesz skorzystać. Porównaj dostępne oferty, przeanalizuj ich warunki, po czym wejdź na http://wypowiadamy-oc.pl/wypowiedzenie-umowy-oc-pzu/ i rozstań się z dotychczasowym ubezpieczycielem. 

Wypowiedzenie umowy OC możesz złożyć na jeden dzień przed końcem obowiązującej dotychczas polisy. Taką możliwość masz też w trakcie całego trwania umowy OC. Musisz jednak dokładnie zapoznać się ze szczegółowymi warunkami umowy, która została zawarta między Tobą a ubezpieczalnią. Z jej zapisów będą wynikały konkretne terminy, których musisz przestrzegać oraz ewentualne dodatkowe opłaty. 

Masz już wygenerowane pismo z wypowiedzeniem umowy oraz pewność, że jest ono zgodne z warunkami umowy? Zastanawiasz się, jak możesz je wysłać? Część firm przyjmuje takie zgłoszenia przesłane mailowo. Ważne, aby pismo zawierało Twój odręczny podpis. Jeśli nie jesteś pewien, czy taka forma jest zaakceptowana, sprawdź to dokładnie w firmie, w której miałeś polisę. Dopuszczalnym przez wszystkich sposobem jest przesłanie wypowiedzenia listem poleconym. Co jeśli do wygaśnięcia polisy zostało mało czasu i obawiasz się automatycznego przedłużenia? Nie martw się, ponieważ decyduje data wysłania, potwierdzona stemplem pocztowym, a nie data wpływu pisma. 

Fot.: materiał prasowy klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*