Żużlowe okienko transferowe – oto najgłośniejsze ruchy kadrowe!

Żużlowe okienko transferowe – oto najgłośniejsze ruchy kadrowe!

Do jakich drużyn przechodzą najlepsi żużlowcy? Sprawdź, co wydarzyło się podczas okienka transferowego.

Im bliżej końca sezonu, tym coraz większa liczba żużlowców ogłasza swoje decyzje dotyczące przyszłości. Do oficjalnego potwierdzenia poszczególnych transferów trzeba jednak poczekać do 1 listopada, kiedy zostanie otwarte dwutygodniowe okienko.

Emil Sajfutdinow – eWinner Apator Toruń

Emil Sajfutdinow występował w kevlarze „Byków” przez siedem ostatnich sezonów. Pod koniec sierpnia ogłosił jednak, że szuka nowych wyzwań. Najpoważniejszym kandydatem do sprowadzenia 31-latka wydaje się eWinner Apator Toruń.

Patryk Dudek – GKM Grudziądz

Zaskakujący spadek Marwis.pl Falubazu niejako wymusił transfer Dudka, który zielonogórskiemu klubowi był wierny od początku swojej kariery, czyli od 2008 roku. Były indywidualny wicemistrz świata chce rywalizować z najlepszymi na świecie, a w eWinner, 1. lidze nie miałby ku temu okazji. Do rozmów na temat pozyskania „Duzersa” do ZOOleszcz DPV Logistic GKM-u włączył się nawet prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski.

Maksym Drabik – Motor Lublin 

Maksym Drabik niedługo zakończy okres zawieszenia po złamaniu przepisów antydopingowych. O 23-latka walczyły eWinner Apator oraz Eltrox Włókniarz Częstochowa, ale najkorzystniejszą pod względem finansowym ofertę otrzymał podobno z Motoru Lublin.

Zdjęcie główne: Gustav Lundborg/pexels.com

KATEGORIE
TAGI