Stulecie rozegrania pierwszego Rajdu Polski uwiecznione w oficjalnym albumie

Stulecie rozegrania pierwszego Rajdu Polski uwiecznione w oficjalnym albumie

Wewnątrz znajduje się bogactwo szczegółów, unikatowe archiwalne fotografie i wiele więcej. Warto poznać bogatą historię pierwszego Rajdu Polski.

W roku 1921 odbył się inauguracyjny Rajd Polski, który prowadził z Warszawy do Białowieży i z powrotem. Z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy najważniejszej w Polsce imprezy sportu samochodowego ukazał się album „Stulecie. Rajd Polski 1921-2021”!

Rzadko nadarza się lepsza okazja do świętowania niż setna rocznica. W tym wypadku dochodzi fakt przełomowego, jak na tamten okres, wydarzenia, które zmieniło obraz polskiej sceny motoryzacyjnej. Kultowy już rajd przeszedł do legendy.

Liczące 192 strony opracowanie Janusza Szymanka i Grzegorza Chmielewskiego zawiera ponad 650 unikatowych fotografii i ilutracji – unikatowych zdjęć archwialnych, efektownych ujęć, czy obrazujących rajdową współczesność.

Z kolei w części tekstowej zawarty został kontekst historyczny, w którym zaledwie kilka lat po I wojnie światowej narodził się pomysł rozgrywania zawodów z udziałem automobili. Dalej, album przedstawia rok do roczny przebieg wszystkich dotychczasowych Rajdów Polski.

(Fot. materiały prasowe)

KATEGORIE
TAGI