Rajd Estonii WRC wygrał Tanaka. Polak dachował

Rajd Estonii WRC wygrał Tanaka. Polak dachował
Po długiej przerwie rozegrano kolejny etap mistrzostw świata WRC. Tym razem rywalizacja toczyła się w Estonii.

Obrońca tytułu Ott Tanak (Hyundai I20 WRC) wygrał Rajd Estonii - czyli czwartą rundę samochodowych mistrzostw świata. Kajetan Kajetanowicz (Skoda Fabia Rally Evo II) wypadł z trasy na ostatnim odcinku specjalnym. Nikomu nic się nie stało.

Obrońca tytułu Ott Tanak (Hyundai I20 WRC) wygrał Rajd Estonii – czyli czwartą rundę samochodowych mistrzostw świata. Kajetan Kajetanowicz (Skoda Fabia Rally Evo II) wypadł z trasy na ostatnim odcinku specjalnym. Nikomu nic się nie stało.

Rajd Estonii

Na drugim miejscu zameldował się irlandczyk Craig Breen (Hyundai I20 WRC), a na ostatnim stopniu podium uplasował się sześciokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Ogier (Toyota Yaris WRC).

Polski zawodnik miał ogromnego pecha – w chwili wypadku znajdował się na drugiej pozycji i walczył o fotel lidera.

Pomimo 3. miejsca, sześciokrotny mistrz świata zdołał utrzymać pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu, z kolei Tanak awansował na trzecie.

Warto zauważyć, że Estoński etap po raz pierwszy znalazł się w harmonogramie mistrzostw świata WRC. Była to również pierwsza impreza tej rangi po przerwie wywołanej przyczynami epidemiologicznymi.

(fot. unsplash.com)

KATEGORIE Rajdy samochodowe
TAGI start rajduWRC