Rafał Sonik: celem odzyskanie mistrzowskiego tempa. Polski zawodnik zaliczył udany powrót do rajdów

Rafał Sonik: celem odzyskanie mistrzowskiego tempa. Polski zawodnik zaliczył udany powrót do rajdów

To pierwszy start polskiego zawodnika po zbyt długiej przerwie. Rafał Sonik mówi o kolejnym zwycięstwie w Pucharze Świata.

Utytułowany polski zawodnik i biznesmen powrócił za stery swojej maszyny po okropnie długiej przerwie spowodowanej wybuchem pandemii COVID-19. W swoim „debiucie”, Rafał Sonik zajął drugie miejsce w Rajdzie Kazachstanu, a teraz podzielił się swoimi planami.

Rafał Sonik przyznał, że Rajd Kazachstanu dał mu podwójny powód do radości. Uradowała go zarówno możliwość powrotu do startów, jak i fenomenalny wynik, który przybliża Polaka do wywalczenia dziesiątego zwycięstwa w Pucharze Świata.

Tegoroczny Rajd Kazachstanu charakteryzował się przede wszystkim niespodziewanie obfitymi opadami deszczu, które dały o sobie znać podczas przedostatniego dnia rajdu. Zwiększona wilgotność przeobraziła trasę w zupełnie nowy odcinek.

Na domiar złego, w końcówce wyścigu pojawiły się także rozmiękłe wydmy, które jeszcze bardziej podkręciły poziom trudności rajdu. Niemniej jednak, pomimo piętrzących się problemów, Rafał Sonik ostatecznie wywalczył świetne drugie miejsce.

(Fot. materiały prasowe rafalsonik.pl)

KATEGORIE Rajdy samochodowe
TAGI bezpieczeństwo rajdurajd dakarrajdy offroadowestart rajdu