Estonia. Rząd na pomoc organizatorom rundy Rajdowych Mistrzostw Świata

Estonia. Rząd na pomoc organizatorom rundy Rajdowych Mistrzostw Świata

Obecna sytuacja epidemiologiczna sprawia, że przygotowania imprezy na najwyższym poziomie nie byłoby możliwe bez wsparcia ze strony rządzących.

Tamtejszy rząd wierzy, że również w tym roku uda się przeprowadzić Rajd Estonii. W zeszłym roku nie zanotowano tam ani jednej infekcji koronawirusa! Organizatorzy wykazali się świetną współpracą ze służbą zdrowia i tym samym zyskali kredyt zaufania.

Niestety, obecna sytuacja epidemiologiczna sprawia, że przygotowania imprezy na najwyższym poziomie nie byłoby możliwe bez wsparcia ze strony rządzących. Trudno także przegapić szansę wykazania się z jak najlepszej strony – to dzięki temu Rajd Estonii zyskał kontrakt na dwa kolejne lata.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku Rajd Estonii po raz pierwszy zawitał w świecie WRC. Historia zeszłorocznego wydarzenia nie była jednak wcale taka łatwa. O mały włos nie doszło do rozegrania rundy z powodu wewnętrznego konfliktu. Na szczęście kryzys zażegnano w porę.

(Autorstwa Jan Hedström – https://www.flickr.com/photos/119707083@N02/28237941914/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=92628300)

KATEGORIE Rajdy samochodowe
TAGI bezpieczeństwo rajdurajdowe mistrzostwa polskirajdowe mistrzostwa światarallycross