Przyszłość Kubicy niejasna. Polak rozważa opcje na przyszły sezon

Przyszłość Kubicy niejasna. Polak rozważa opcje na przyszły sezon

Kubica przyznał, że nie można całkowicie skreślać jego powrotu do F1.

Zespół F1 Alfa Romeo Racing potwierdził, że w przyszłym sezonie za sterami bolidów zobaczymy Kimiego Raikkonena i Antonio Giovinazziego. Czy Robert Kubica zrezygnuje z międzynarodowej kariery?

Do oficjalnego oświadczenia Alfa Romeo Racing w sprawie składu zespołu na sezon 2021 odniósł się nasz rodak. Jak wiemy, Kubica planował kilkuletnie starty w seriach o podobnej randze co niemieckie DTM, jednakże szyki pokrzyżowała przede wszystkim obecna sytuacja na świecie. Gwoźdź do trumny DTM przybiło wycofanie się z serii koncernu Audi, oraz zmiana klasy startujących samochodów.

Jak poinformował Robert Kubica – dołączyłem do DTM z powodu samochodowców typu Class One i tego, jakie dają wyczucie, ich możliwości i tego, co te auta potrafią dać kierowcy. Jeśli więc chodzi o przyszłoroczny DTM, nie jestem przekonany, czy będę brał udział w tych mistrzostwach. Szczerze mówiąc nie wiem, co będę robił.

Polak wskazał jednak, że na ten moment przewiduje dwie możliwości – starty w wymagających rozgrywkach w klasie GT3 oraz Długodystansowych Mistrzostwach Świata.

(By Homonihilis – Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6965830)

KATEGORIE Pozostałe wyścigi
TAGI DTMrajdowe mistrzostwa światarobert kubicawyścig na torze