PGE Ekstraliga: 9 kolejka przeszła do historii! [PODSUMOWANIE]

PGE Ekstraliga: 9 kolejka przeszła do historii! [PODSUMOWANIE]

Betard Sparta Wrocław nadal liderem a Martwis.pl Falubaz Zielona Góra wykonała kolejny krok ratujący zespół przed spadkiem.

Za nami dziewiąta runda PGE Ekstraligi, choć w poprzednich tygodniach mogliśmy mieć wiele wątpliwości co do decyzji sędziów, jednak na szczęście dla zawodników i kibiców, tym razem uniknęliśmy kontrowersji.

Podczas dziewiątej rundy PGE Ekstraligi rozegrano kolejne mecze będące polem bitwy o kluczowe punkty w sezonie. W piątek mieliśmy okazję zobaczyć starcie eWinner Apator Toruń z Betard Sparta Wrocław (36:54) oraz Fogo Unia Leszno z Eltrox Włókniarz Częstochowa (47:43). Tym samym, Sparta Wrocław umocniła swoją dominującą pozycję w tabeli polskiej ligi, a Unia Leszno zdobyła kluczowe punkty w walce o podium klasyfikacji.

Niedzielne starcia stanęły pod znakiem zapytania, jednak w końcu doszło do meczu między ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz z Marwis.ppl Falubaz Zielona Góra, który zakończył się remisem i, tym samym, nie dał gospodarzowi tak bardzo potrzebnego oddechu. Mecz między Motorem i Moje Bermudy Stalą został odwołany z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych.

(Fot. materiały prasowe PGE Ekstraliga)

KATEGORIE Pozostałe wyścigi
TAGI kaski motocyklowemotocrossspeedwaywyścig na torze