Marc Marquez wystartuje w Grand Prix Portugalii?

Marc Marquez wystartuje w Grand Prix Portugalii?

Zawodnik Hondy jest jedyną nadzieją zespołu po niezadawalających wynikach drugiego kierowcy.

Fani hiszpańskiego zawodnika nie mogli się doczekać pozytywnych wiadomości odnośnie stanu zdrowia Marca. Warto przypomnieć, że Marquez obecnie pauzuje z powodu grudniowej operacji ręki. Lekarze wystosowali oficjalne stanowisko w sprawie udziału w wyścigu.

Zespół medyczny dopuszcza możliwość startu Marca Marqueza w , przypadającym na 18 kwietnia, Grand Prix Portugalii. Niemniej jednak, decyzja ta musi się wiązać z powstrzymaniem się przed podejmowaniem nadmiernego ryzyka na pętli.

Podczas oceny przeprowadzonej w Hospital Ruber Internacional przez tamtejszy zespół medyczny, prowadzony przez lekarzy Samuela Antuna, Ignacio Roger de Ona i De Miguela, Ibarzala i Garcia Villaneuva, cztery miesiące po operacji ręki Marca Marqueza, stwierdzono bardzo satysfakcjonujący stan kliniczny. Jest dowód na postęp w procesie konsolidacji kości. W obecnej sytuacji, Marquez może wrócić do rywalzacji, mając na uwadze ograniczenie ryzyka, jakie wiąże się z jego aktywnością sportową.

czytamy w oficjalnym komunikacie zespołu Hiszpana

(Autorstwa Box Repsol – 11 Austria GP 8, 9, 10 y 11 de agosto de 2019, circuito de RedBull Ring, Spielberg, AUSTRIA, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84275016)

KATEGORIE
TAGI